Advert

Şen Kay Spor Akademisi her şampiyonadan madalya ile dönüyor

Şen Kay Spor Akademisi her şampiyonadan madalya ile dönüyor

Şen Kay Spor Akademisi her şampiyonadan madalya ile dönüyor
Şen Kay Spor Akademisi her şampiyonadan madalya ile dönüyor    Önder Ataseven

Türkiye muaythaı federasyonu 15 Temmuz ve Çanakkale destanı şehitleri Türkiye minik yıldız muaythaı şampiyonası Çanakkale de gerçekleştirildi.

 Gölbaşı ilçemizden Şen Kay Spor Akademisi Kulübü sporcuları şampiyonada müsabaka dalında 33 kg. Minik bayanlarda Rümeysa Beyza Gündüz Türkiye 3.sü oldu waikuru dalında 12-14 yıldız erkeklerde Yakup Alperen Kaysi Türkiye 3.sü oldu.             

Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Halil Durna şampiyona son günü olan 15 Temmuz 2018 Pazar günü şampiyona ya katılan tüm sporcu, antrenör, hakem, idareci ve sporcu velileri ile birlikte önce Çanakkale boğazında yat gezisi ile birlikte Çanakkale destanının tarihi anlatıldı.

 Şenkay Spor Akademisi ve milli takım antrenörü Şenol kaysı “Muay Thai sporunda 2014 yılında Malezya'da yapılan dünya şampiyonasında Gölbaşılı sporcu Muş Alparslan Eraslan dünya üçüncüsü oldu. 2015'te yapılan Muay Thai Balkan Şampiyonası'nda sporcumuz Melike kuş Balkan şampiyonu oldu. Gölbaşı ilçemizden Muay Thai branşında milli takıma sporcu verem ilk kulüp Şenkay Spor Akademisidir” dedi.

Gölbaşı’ndan destek beklediklerini belirten Kaysi, “

Gölbaşı Belediye Başkanımız Sayın Fatih Duruay ve Gölbaşı'na iş adamlarımızdan sporcularımız ve çocuklarımız için sponsor olmalarını bekliyorum. Çocuklarımızı sokaktaki kötü alışkanlıklardan uzak tutarak Budan spor Lara teşvik ederek Boş zamanlarını spor yaparak geçirerek Saygın bir insan haline getirip milli sporcular yetiştirip üniversite ye girip beden eğitimi bölümünü bitirip öğretmen olmalarını sağlamak ve milli sporcuya şu anda Devletimiz 1300 TL geri ödemesiz burs veriyor sporcularımız milli oldukları zaman üniversitede bu ücreti alıyor ve ailesine yük olmadan geçimini sağlıyor” ifadelerini kullandı.

 

Şenkay Spor Akademisi ve milli takım antrenörü Şenol kaysı ,Türkiye Muay Thai Federasyonu Başkanı Sn.Halil Durna'ya Günün Anısına 15 Temmuz 2017'de Kurulan Şen Kay Spor Akademisinin Tişörtünü Takdim etti.

Ankara Gölbaşı ŞENKAY Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Halil Durna
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı