Advert

Başkan Duruay, Şehir Parkını tanıttı

Başkan Duruay, Şehir Parkını tanıttı

Başkan Duruay, Şehir Parkını tanıttı
Başkan Duruay, Şehir Parkını tanıttı Önder Ataseven

Belediye Başkanı Fatih Duruay, Ankara geneli yerel ve ulusal basınla bir araya gelerek yapımı tamamlanan Şehir Parkını tanıttı.

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, belediyenin sosyal tesislerinde yapılan kahvaltı ve basın toplantısı ile görevde bulunduğu süre boyunca yaptıkları çalışmaları anlatarak yapımı tamamlanan Şehir Parkını tanıttı.

 

Basın mensupları ile birlikte parkı gezen Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Şehir Parkının Türkiye’de kendi enerjisini üreten ilk park olduğunu söyledi.

 

Parkın tanıtımını yapan Duruay, “Eymir, Seğmenler ve Şafak Mahallelerinin birleşim noktasında yapılan 117 bin metrekare alana sahip olan Şehir Parkının en büyük özelliği kendi enerjisini kendi üretmesidir. Otoparklar üzerine yerleştirilen güneş panelleri ile parkın enerjisini biz kendimiz üreteceğiz. Parkın içerisinde havuz, dönme dolap,160 metre giden zıplan, bisiklet yolu, yürüyüş yolu, sosyal tesisler, 2 adet basketbol sahası, 2 adet tenis sahası ve 2 adet halı saha var. Bu da gençlerimizin spor yapma imkanlarını artıracaktır. Parkın içerisinde dumansız piknik alanları var. Bir tane amfi tiyatromuz var” dedi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, görevde oldukları süre boyunca büyük projelere imza attıklarını söyledi.

 

2014 yılında Gölbaşı Belediyesi’ni devraldığını hatırlatan Duruay, 4 yıl içerisinde Gölbaşı için yaptıklarını anlattı.

 

Duruay, "Şu ana kadar Mogan Gölü'nün temizliğinin %60 kadarı tamamlandı. Gölün tekrar kirlenmemesi için dere ıslahları yapılıyor. Su kesen deresinin ihalesi yapıldı. Diğer derelerin de projeleri yapıldı, ihale aşamasına gelindi. Konya yolunun yapımı tüm hızla devam ediyor. Şu anda ASKİ deplase çalışmaları yapılıyor. Konya yolu üzerinde 5 tane kavşak çalışması bitti. 150 yataklı devlet hastanesinin yapımı devam etmektedir. Haymana yolundaki trafiğin azaltılması için bazı çalışmalar yapıyoruz. Çok yakında kamuoyuna o çalışmaları duyuracağız. Geldiğimizde Mobese yoktu Gölbaşı’nda. Biz belediye olarak 800 bin TL harcayarak Türkiye’deki en iyi Mobese sisteminin kurduk. 48 tane mahalleye çocuk parkı yaptık. Bu senenin sonunda tüm mahallerimizin yolları asfaltlanmış olacak. 5 mahalleye yeni kültür merkezi yaptık. 4 bin metre kare alana kurulan içerisinde 200 araçlık kapalı otopark alanı yer alan Seğmenler Pazar yerini açtık. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi yapımı bitti onu da en kısa sürede vatandaşlarımızın hizmetine açacağız." ifadelerini kullandı.

 

Gölbaşı Belediyesi olarak amatör sporlara büyük önem verdiklerini belirten Başkan Duruay, “Türkiye’de sayılı amatör kulüplerinden bir tanesiyiz. A takım haricinde tüm branşlarda futbol takımlarımız Ankara’da her zaman birinci sırada olmuşlardır. 4 yılda 20 genç sporcumuzu Osmanlıspor, Ankaragücü ve Gençlerbirliği’ne verdik. Bunun yanında bayan futbol takımı, hentbol takımı, basketbol takımımız var. Bizim amacımız Gölbaşı’nda ki genç kardeşlerimize sporu sevdirmek ve sporla büyütmektir.” diye konuştu.

 

İmar çalışmaları ile ilgili bilgi veren Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, “Ankara’nın hiçbir ilçesinde imar çalışması biten herhangi bir ilçe yok. Önceden köy olup mahalle olan 48 tane mahallemizin imar çalışmalarını Allah nasip ederse büyük ölçüde bitirmiş olacağız” dedi.

 

Toplantıya Gölbaşı Belediye Başkanın Eşi Hatice Duruay, Gölbaşı Belediyesi Birim Müdürleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

fatih duruay gölbaşı Şehir Parkı Gölbaşı Belediye Başkanın Eşi Hatice Duruay
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı