Advert

Advert
Pursaklar demokrasi nöbetinde meydanları doldurdu
Pursaklar demokrasi nöbetinde meydanları doldurdu
Pursaklar demokrasi nöbetinde meydanları doldurdu

Pursaklar Belediyesi 15 Temmuz FETÖ işgal girişimine karşı Türk halkının verdiği demokrasi zaferinin 2. yıl dönümünde, Pursaklar Muhsin Yazıcıoğlu Meydanına akın etti. Hemşerilerine hitap eden Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin “Sizler o gece bu necip milletin yenilmez olduğunu gösterip Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve ülkemize sahip çıktınız” dedi.

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında bir dizi program hazırlayan Pursaklar Belediyesi, işgal girişimini ve buna kaşı halkın verdiği kahramanlık destanını unutturmuyor. Muhsin Yazıcıoğlu Meydanında başlayan demokrasi nöbetlerine Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, AK Parti Pursaklar İlçe Başkanı Servet Tükrakıy, MHP Pursaklar İlçe Başkanı Uğur Atagün ve çok sayıda kişi katıldı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği programda Kur’an tilaveti, 15 Temmuz belgeseli, kahramanlık türküleri ve protokol konuşmaları yapıldı. Gecede konuşan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin “İki yıl önce 15 Temmuz akşamı ülkemizin üstüne kara bulutlar çökmeye başlamıştı. Liderimiz, hükümetimiz ve bu necip millet o kara bulutları dağıttı, 16 Temmuz sabahına Türkiye hainlerin emellerini boşa çıkartarak içinde uyandı” dedi.

 

“Benim nazarımda Pursaklar gazidir”

 

15 Temmuz’da FETÖ ve arkasındaki güçlerin darbe girişiminde bulunduğuna dikkat çeken Başkan Selçuk Çetin konuşmasında şu mesajları verdi: “O gece vanpirler, ülkemizi bölmek, parçalamak ve yutmak istediler. Bunları lanetliyoruz. Bunların terör örgütü lideri sözde hocaları beddua ediyordu. Milleti birbirine düşürdüler. Ama benim milletim bunların ihanetine dur dedi. Tankların altına yatan bu millet dünyaya mesaj verdi. 15 Temmuz gecesi Tebessüm Şehri’nin mütebessim insanları Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı başlamadan meydanlara döküldü. Liderine ve ülkesine sahip çıktı. Benim nazarımda o gece meydanlara dökülen bütün Pursaklarlı hemşerilerim gazidir. İnşallah Rabbim katında da öyledir. Dinimizi kaynağından öğrenmemiz alız. Aksi halde bu ihanet şebekeleri yavrularımızı kandırıyor. Bakın şimdi Adnan Oktar çıktı. Yarın belki başkaları çıkacak. Dikkatli olmalıyız. Sizler o gece ezanlar dinmesin, bayrağımız inmesin, vatanımız bölünmesin diye meydanlara akın ettiniz. Allah hepinizden razı olsun. Şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum.”

 

“Pursaklar o gece hiç tereddüt etmeden meydanlara akın etti”

 

Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara da “Bu kahraman millete öncülük eden Başkomutanımızı gördük. Sokaklara çıkın dedi ve millet sokaklara çıktı. Bugün de sokaklardayız. Ben o gün hem Pursaklar Kaymakamı hem de Keçiören Kaymakam Vekiliydim. Üzerimizde büyük sorumluluk vardı. Hamdolsun alnımızın akıyla çıktık” dedi. Başkan Çetin öncülüğündeki Pursaklar halkı etkinliklerle birlikte gece geç saatlere kadar demokrasi nöbetine devam etti. Gecede Sanatçı Ali Kınık, Ozan Ahmet, Hanifi Sezen kahramanlık türküleri seslendirdi. Gecede Pursaklar Belediyesi tarafından hem Pursaklar’da hem de Kızılay’da vatandaşlara kumanya ve çorba ikram edildi.

ETİKETLER
Ankara Pursaklar 15 Temmuz Selçuk Çetin
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert