Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 15-07-2018 08:43   Güncelleme : 15-07-2018 08:43

Siyasilerden 15 Temmuz mesajları

Gölbaşı siyasi parti temsilcileri “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” nedeniyle mesajlar yayımladılar.

Siyasilerden 15 Temmuz mesajları

AK Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan

Akceylan, 15 Temmuz hain darbe girişimi ile ilgili mesajında şunları kaydetti;

 

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ ihanet şebekesinin uşaklığını yapan, devletimiz içerisine sızmış hainler, milletin silahı ile milleti hedef almış, Demokrasimize, Türkiye'mizin meşru hükümetine darbe girişiminde bulunmuştur. 15 Temmuz gecesinde bu girişimi haber alan imanlı, cesur ve aziz milletimiz harekete geçmiş, Başkomutanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın talimatları ve çağrısı ile sokaklara, meydanlara, havalimanlarına akın etmiştir. Hainlere karşı destansı duruş gösteren Milletimiz, eli silahlı hainlerin, tanklarla helikopterlere,  uçaklarla sıktıkları kurşunlara, attıkları bombalara göğüs germiştir. O karanlık gece de Başkomutanımız ile birlikte tarihin en anlamlı demokrasi mücadelelelerinden birini  veren milletimiz, o gecenin sabahında tüm hainleri püskürtmüştür.

O hain darbe girişiminde Gölbaşı'mız büyük yaralar almış, hainlere karşı kahramanca mücadelelere ev sahipligi yapmıştır. Gölbaşı; Kahraman Özel Hareket Polislerini, TÜRKSAT’ı, TRT’yi, Özel Kuvvetleri, darbe girişiminin seyrini değiştiren Kahraman Ömer Halisdemir’i, tüm şehitlerini ve gazilerini değil 2 yıl, tarih boyunca unutmayacak, her zaman hayırla ve minnetle anacaktır.

 

O gece milletimiz Çanakkale ve İstiklal savaşlarımıza yaraşır şanlı bir direniş ile bir kez daha ne kadar yüce ve necip bir millet olduğunu bütün dünyaya ispat etmiştir. Bu vesile ile 15 Temmuz Milli Birlik ve Dayanışma Gününüzü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, bayrak ve vatan uğruna şehadete ermiş tüm şehitlerimizi, ahirete göç etmiş gazilerimizi, 15 Temmuz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor,  gazilerimize şükran ve minnetlerimi sunuyorum.

 

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Bülent Elikesik

Her türlü darbeye karşı olduklarını belirten Elikesik yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden iki yıl geçti. Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FÖTE terör örgütünü lanetliyoruz.

15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz.

Darbe girişimine karşı Milletimiz, Gazi Meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi kuma fırsatına dönüştürülememiş sonraki süreçte TBMM’yi devre dışı bırakan bir OHAL rejimi yerleştirilmiştir. Aradan 2 yıl geçmiş olmasına rağmen darbenin siyasi ayağının çıkarılmasına dönük esaslı bir adım da atılmamıştır.

Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik laik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor.

Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlığıdır.

Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken darbeye karşı canını vererek şehit olan evlatlarımızı rahmetle anar, gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz” dedi.

İYİ Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Mahmut Aksoy

Türkiye’nin milli birlik, beraberlik ve bağımsızlığını yok etmeyi hedefleyen hain Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz silahlı darbe teşebbüsü, Milletimizin devletine sahip çıkmasıyla bertaraf edildi.

 

Ülkemiz üzerinde oynanan her türlü oyunu, kirli planları ve darbe girişimlerini şiddetle lanetliyoruz. Türk milleti, tarih boyunca birçok mücadeleler vermiş türlü badireler atlatmıştır. Milletimiz, vatanı bildiği topraklarda yaşarken, bu toprakları namus bilmiş ve bu uğurda canını vermekten asla çekinmemiştir. Sarıkamış’ta, Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da ve yurdumuzun her karış toprağında olduğu gibi namus bildiği toprakları korumak ve gelecek kuşaklara bırakmak adına canını hiç düşünmeden siper etmeyi kendine görev bilmiştir.Milletimiz, 15 Temmuz 2016 gecesinde de vatanperverliğini direnişi ile bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.

 

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği üzere “Türk milleti milli birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir.” ülküsü ile eli kanlı terör örgütüne karşı vatanını, birliğini ve demokrasisini korumak için gövdesini siper etmiştir.

 

Şu unutulmamalıdır ki; hiçbir gerekçe darbeleri haklı kılamaz, hiçbir darbe kabul edilemez. Dün olduğu gibi bugün de her türlü darbe girişimine ve demokrasiye sıkılan kurşuna karşı olduk, karşı olmaya da devam edeceğiz.

 

Atatürk’ün dediği gibi “Türkler demokrat, hür ve sorumluluk sahibi vatandaşlardır.” Türk Milleti söz konusu ‘Vatan’ olduğunda sorumluluklarını bilerek ve bu sorumluluk bilinci ile vatanı, bayrağı ve özgürlüğü uğruna canını feda etmekten çekinmemiştir, hiçbir zaman da çekinmeyecektir.

 

Ülkemizin dirliğini, huzurunu bozmak isteyen hainlere karşı başlatılan operasyonların adaletli bir şekilde yürütülmesi, devletin suçluyu ve suçsuzu ayırt edebilecek güce, dirayete, akla sahip olması elzemdir. Tarikatların, terör örgütlerinin, paralel güçlerin devletin sırlarını, bilgilerini ve orduyu ele geçirmediği bir ülke hepimizin beklentisidir.

 

Demokrasinin temelini oluşturan, adaletin, özgürlüklerin ve eşitliğin sağlandığı, fikirlerin ve düşüncelerin saygı ile karşılandığı ve hiç kimsenin düşüncelerinden dolayı ötekileştirilmediği, özgürlüklerinden mahrum bırakılmadığı, demokratik bir yaşam düzeyine ulaşmak millet olarak tek arzumuzdur.

 

Bu milletin demokrasisine göz dikenlerin, askerine, polisine, güvenlik güçlerine, halkına ve çocuklarına kurşun sıkanların biran önce hesap vermesini, şehitlerimizin kanının hesabının sorulmasını temenni ediyoruz.15 Temmuz 2016 gecesi yaşadığımız bu alçakça eylemleri, darbe girişimini bir kez daha nefretle kınıyoruz. Rabbim bir daha buna benzer terör olaylarını milletimize yaşatmasın.Bu vesileyle, aziz milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü en içten duygularımla kutlar, vatan müdafaası uğrunda gazadan çekinmeyen tüm gazilerimizi minnetle anarken, bu uğurda hayatını feda etmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Ersin Pehlivan

Şüphesiz ki, Türk Devleti tarih boyunca pek çok zorluklar atlamış, Türk milleti ise pek çok zorluğa göğüs germiştir. Tarihin başlangıcından itibaren mücadele kaderimiz, azim güç kaynağımız, cesaret ise vazgeçilmez yoldaşımız olmuştur. Türk milletinin tarih boyunca yaşadığı coğrafyalarda adalet, barış ve huzur da hüküm sürmüştür. Lakin bu kutlu düzen ise defalarca bozulmak istenmiş, Türk’ün Nizam-ı Alem ve İlahi Kelimetullah ülküleri dünyayı kendi sömürü düzenleri altında ezmek isteyen güçlerin katlanamadığı hasletler olmuştur. Haçlı seferlerinden günümüze, İslam ile şereflenen bu millet, göğsünü her türlü harici ve dahili düşmana karşı siper etmekten bir lahza geri durmamıştır. Saymakla tükenmeyecek kahramanlıklar, tarihe gömülse de sığmayacak destanlar ise ardı arkası kesilmeksizin Türk milleti payidar kaldıkça ve dünya durdukça yaşanacaktır.

 

İki yüz yıldan beri süregelen geri çekilmenin, Sakarya ırmağının kenarında son bulduğu günden bugüne, Türkiye şüphesiz ki pek çok badireler atlatmıştır. Misak-ı Milli uğruna yapılan uğraşlar, milli devlet stratejilerinin oluşturulmaya çalışılması, milli ekonomi ve kalkınma hamlelerinin gerçekleştirilmesi ve dış politikada itibar sahibi bir ülke yaratarak dünya nizamı içerisinde atalarına yaraşır, İslam ahlak ve faziletinin timsali bir devlet oluşturulmaya çalışılmıştır. Yeri gelmiş kızıl empreyalizme geçit vermemek için ülkü yolunda nice genç feda olmuş yeri gelmiş Türk adını yaşatmak için tabutluklarda işkence çekilmiş yeri gelmiş Kıbrıs’ın, Azerbaycan’ın, Kerkük’ün ve Türkmen dağının azatlığı için milletin neferleri can vermiştir. İşte bu yüz yıllık serüvenimiz belki de tarihin diğer dönemlerine nazaran daha fazla fedakarlık ve cefa çektiğimiz zaman dilimidir. Zira sadece dışarıdan gelen düşmanla değil, darbeler krizler, ihanetler ve kalkışmalarla uğraşılmak zorunda kalınan bir döneme daha rastlamak pek mümkün değildir. “Düşman içeride olunca kapı kilit tutmaz” misali, Türkiye’nin yükseldiği ve  bağımsız politikalar ürettiği her dönemde adeta başını kaldırmaması için iç unsurlar kullanılarak milletimiz ve devletimiz kaosa sürüklenmeye çalışılmıştır. Ne yazık ki, bu kaos politikalarının tetikleyicileri de bize müttefiklik hukuku çerçevesinde yaklaşan ülkeler olmuştur.

 

İki yıl önce yaşadığımız alçak darbe girişimi de, bize dost görünen devletlerin Türk devletinin kılcal damarlarına kadar soktukları adi bir şebeke ile düzenlenmeye çalışılmıştır. Yüz yıldır bu milletin içten kuşatılma ile düşeceğine olan inançları sayesinde tatbik ettikleri bu adi kumpas; senelerce milletin parasını, emeğini, duygularını ve evlatlarını sömüren FETÖ yapılanması ile gerçekleştirilmeye çalışılmıştır. Türkiye’nin terörle aktif mücadele ettiği Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyindeki soydaşlarına sahip çıktığı ve Ortadoğu’da bağımsız politikalar izlemeye başladığı dönemde böyle bir kalkışmanın rast gelmesi elbette ki tesadüf olmayacaktır. Darbe gecesinden bir gün önce  terör örgütü YPG’nin Membiç’e girdiği bilinirken Türkiye’nin tüm güney doğu sınırını tehlikeye sokacak ve şerefli Türk Ordusunu lekeleyecek darbe girişimini tertip etmek ne çeşit bir hainliktir gelin siz karar verin.

 

Milletin ve memleketin itibarını bu derece mahvetmeye azmetmiş bir terör örgütü elbette ki, milletin kendisine karşı da insaflı davranmamıştır.  İstanbul ve Ankara başta olmak üzere vatanın namusunu korumak için silahsız, ellerinde bayrak ve kalplerinde vatan sevgisi ile yollara düşen onlarca vatandaşımız bu hain şebeke yüzünden ya şehadete erişmiş ya da  gazi olmuştur... Ama ne mutlu onlara, ne mutlu onları doğuran analara  ki; bugün bölünmemiş bir vatan üzerince hür bir şekilde terörün her türlüsüne karşı tek yürek oluyorsak onların sayesindedir. Minnettarız…

 

Milletin kutsallarına göz dikilen bu darbe girişiminde Millet Meclisi, 42 şehit verdiğimiz Polis Özel Harekat, 2 çalışanın şehit edildiģi Türksat direkt olarak hedef alınmış şehadete erişen 2 vatandaşımız da dahil olmak üzere Gölbaşımız 46 şehit vermistir.  

 

Burada milletin bütünlüğünden ve devletimizin 2023 hedefine doğru bağımsız ve müreffeh ilerleyişinden bahsediyorsak 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece canlarını bizler için veren şehitlerimizin ardından millet iradesini hem mecliste hem de meydanlara inmekte temsil eden liderleri de anmamız gerekmektedir. Kimseyi zan altında bırakmadan sadece şunu söylemekte bile yarar vardır ki; “Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben”  diyen genel başkanımız sayın Dr. Devlet Bahçeli beyin feraseti ve yolbaşçılığı mühimdir. Sadece o gece meşru seçilmiş hükümetin desteklenmesi ve sokaklarda demokrasi için milliyetçi-ülkücü camianın yerini alması kadar, darbe ile mücadele sürecinde başta geçmiş referandum ve 24 Haziran seçimleri olmak üzere Türk milletine gösterdiği yol çok kıymetli ve değerlidir. Millet bir oldukça bu hainlerin yarattığı zorlukların üstesinden gelebilir. Siyaset elbette ki önemlidir lakin “devlet elden gittikten sonra neyin siyasetini yapacağız?” Demek daha önemlidir., İşte bu bütünleştirici dik duruş bizi 15 Temmuz sonrasında bir arada tutan ve geleceğe umutla bakmamızı sağlayan en önemli düstur olmuştur. 

 

Ali cenap Anadolu insanı kucağını darda kalana, garibana ve Allah ve millet yolunda ömrünü sarf etmek isteyene her zaman kucak açmış ve açacaktır. Mühim olan başımıza gelen bu felaketlerden ders çıkararak Ahi Evran misali doğruluk ve adalet timsali gönül köprüleri ile Hz. Ömer’in adaletiyle Fatih Sultan Mehmet Han’ın ufku ve Mustafa Kemal Atatürk’ün azmi ile birbirine güvenerek her zorluğu aşmaktır.

 

Bilge Liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ beyefendinin dediği gibi “12 Eylül’de bizim çocuklar kazandı. Çok şükür 15 Temmuz’da onların gayri meşru çocukları kaybetti, bu kez Türk milleti kazandı.”

 

Tüm bu duygu ve düşüncelerle yüce milletimizin bir olmasını, diri olmasını ve vatanımıza, istikbâlimize musallat olmaya çalışan teröristlerin 15 Temmuzdaki gibi bertaraf edilmesini diliyorum.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
156. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA