Advert

Arslan: “Hiçbir şey zaferimizi gölgeleyemez”

Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanlığı İlçe Danışma toplantısında 24 Haziran seçimlerini değerlendiren Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, Ak Parti’nin milletvekili seçimlerindeki oy düşüşüne dikkat çekti.

Arslan: “Hiçbir şey zaferimizi gölgeleyemez”
Arslan: “Hiçbir şey zaferimizi gölgeleyemez” Nisa Sayar

Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanlığı 24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerinin ardından ilk ilçe danışma toplantısını Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenledi.

Toplantıya Ak Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, milletvekili adayları, Ak Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan, Kadın Kolları Başkanı Hayrünnisa Işık, Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Emin Çelik ve teşkilat birimlerinin yanı sıra partililer katıldı.

İlçe danışma toplantısında konuşan Ak Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, 24 Haziran sonrası parti mensuplarının rehavete kapılmaması gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçim sonuçlarına yönelik değerlendirmelerde bulunan Arslan, “Hiçbir şey zaferimizi gölgeleyemez. Ama partimizde ciddi bir oy düşüşü var. Bunun nedenleri üzerinde durmamız lazım.” dedi.

Ankara’nın diğer bölgelerine göre Gölbaşı’nda oy düşüşünün daha fazla olduğunu belirten Ali İhsan Arslan şöyle konuştu:

“Birinci bölgedeki oy oranımız yüzde 29.57 çıktı. 1 Kasım seçiminde oyların 37.1’ini almışız bu bölgede. İkinci ve üçüncü bölgelere göre birinci bölgede daha fazla oy düşüşümüz var. Öyle değil mi başkan? Gölbaşı 1 Kasım’da partimizin oy oranı yüzde 52.77 imiş. 24 Haziran’da ise oy oranımız yüzde 39.53’müş. Yani 12-13 puan civarında parti olarak bir kaybımız söz konusu. Bunun nedenleri üzerinde düşünmemiz gerekiyor. Niye kaybettik, nereden kaybettik bunlarla ilgili düşüncelerimiz var, bazı bilgiler de geliyor ama sizlerin de zihninde bunun olması gerekiyor. Çünkü ciddi bir düşüş var. Ama çok değerli olan bir şey var, hiçbir şey zaferimizi gölgeleyemez. Allah’a hamdolsun cumhurbaşkanlığını çok büyük bir çoğunlukla, 11 milyon oy fazlasıyla birinci turda almış durumdayız. Partideki oy düşüşünü söylerken de bunu gölgelemek istemiyorum ama hepimizin bir farkındalığı olması gerekiyor. Partimizin oyu daha önceki seçimlere göre düşmüş seviyede. Gölbaşı’nda da böyle Türkiye’nin birçok vilayetinde de böyle, Ankara ilimizde de böyle. Ama Gölbaşı’nda biraz daha fazla. Bunun nedenleri üzerinde durmamız lazım.”

Ak Parti Gölbaşı İlçe Teşkilatını ve Gölbaşı Belediyesi’ni yaklaşan yerel seçimler konusunda uyaran Arslan, eksiklerin tamamlanarak belediye seçimlerinde sağlanacak başarı ile yeni sistemin daha verimli uygulanabileceğini vurguladı.

Gölbaşı’na yapılan yatırım ve hizmetlerin büyük bir değişim sağladığını ifade eden Arslan, “Benim Gölbaşı ekseninde yerel seçimlerden çok fazla korkum yok. Çünkü nasıl cumhurbaşkanına oy veriyor seçmen, partiye biraz daha düşük veriyor, aynı seçmenimiz… Gölbaşı çok çalıştı, belediye başkanımız çok koşturdu. Çok büyük projelere imza attılar. Aynı zamanda devletimizin de çok ciddi destekleri oldu. Gölbaşı, Ankara’nın en lüks ilçelerinden biri oldu neredeyse. Çok belirgin bir şekilde Gölbaşı’nda değişim var. Milletimiz bunu da göz önüne alacaktır mutlaka. Ama bizim yerel seçimlerde başarı sağlamak için eksiklerimizi görüp tekrar mahalle mahalle, köy köy her vatandaşımıza ulaşarak yeniden belediye seçimlerine çalışıp orada da zafer kazanıp önümüzdeki 5 yıl içinde memlekete çok rahat bir şekilde hizmet etme imkanı bulmamız gerekiyor. Eğer belediye başkanlığında başarı elde edemezsek Ak Parti’nin Türkiye’de göstereceği hizmetlerin hepsi gözükmeyecek. Çünkü belediye hizmetleri halkın nezdinde bir şey ifade ediyor. Hükümetin hizmetleri ikinci, üçüncü derecede kalıyor. Belediye hizmetleri halkın her an fark ettiği hizmetlerdir ama siz hükümet olarak birçok şeyi yapıyorsunuz, millet görmeyebiliyor bunu. Çünkü milletin yaşadığı yerle ilgili olmayabiliyor. Bunu da dikkate alalım. Ben o noktada cumhurbaşkanlığına yakın bir oy alacağımızı düşünüyorum ama rehavete kapılmamamız lazım. Partimizin oyundaki düşüşü değerlendirip buna uygun stratejilerle inşallah iyi bir sonuca ulaşacağız.” diye konuştu.

 

Ankara Gölbaşı Ali İhsan Arslan Ak Parti ilçe danışma toplantısı Selim Akceylan Hakan Han Özcan Fatih Duruay seçi 2018 24 Haziran oy düşüşü
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı