Advert
Spor
Giriş Tarihi : 22-06-2018 12:38   Güncelleme : 22-06-2018 12:38

Genç sporcular şampiyonaya katılmak için destek bekliyor

Genç sporcular şampiyonaya katılmak için destek bekliyor

Genç sporcular şampiyonaya katılmak için destek bekliyor

ŞenKay Spor Akademisi Kulübünün 12 sporcusu Türkiye Muaythai Federasyonu tarafından düzenlenecek olan Çanakkale ve 15 Temmuz Destanı Şehitleri Çocuklar Muaythai Türkiye Şampiyonasına katılmak için destek bekliyor.

Gölbaşı ŞenKay Spor Akademisi Kulübü bünyesindeki 12 genç sporcu Çanakkale’de 10-17 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacak olan Çanakkale ve 15 Temmuz Destanı Şehitleri Çocuklar Muaythai Türkiye Şampiyonasına katılmak için destek bekliyor.

 

 25 yıldır Teakwondo, Kickboks, Wushu, Muaythai branşlarında antrenörlük yaptığını belirten Milli Takım Antrenörü Şenol Kaysi, “Çanakkale ve 15 Temmuz şehitleri anısına Türkiye Muaythai minikler, yıldızlar şampiyonasına hazırlanıyoruz. 12 sporcu ile şampiyonaya katılarak milli takımın alt yapısına sporcu yetiştirmek istiyoruz. Muaythai'de dünya üçüncüsü çıkardık. Wushu'da ve diğer branşlarda sayısız başarılar elde ettik. Bayrağımızı gururla dalgalandırdık. Hedefimiz çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp spor ile boş vakitlerini değerlendirerek toplumda saygın birer birey olmalarını sağlamaktır” dedi.

 

10-17 Temmuz'da yapılacak şampiyonaya katılmak için gerekli maddi güce sahip olmadıklarını vurgulayan Milli Takım Antrenörü ve ŞenKay Spor Akademisi Antrenörü Şenol Kaysi, “Gölbaşı Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve iş adamlarından bize sponsor olarak destek vermelerini bekliyoruz. Sadece Gölbaşı’nda değil, Türkiye’nin her yerinde bu spor dallarına daha fazla destek verilmelidir. Çünkü bu sporcular ülke için millet için mücadele vermektedirler” ifadelerini kullandı.

 

 Veliler de 10-17 Temmuz'da Çanakkale ve 15 Temmuz şehitleri anısına düzenlenecek olan Türkiye Muaythai Şampiyonasına çocuklarının katılmaları için destek istedi.

 

Velilerden Mücahit Gökkaya “Kulüplerin maddi durumları yetersiz kalıyor. Bu tür spor salonlarına yeterli destek verilmiyor. Gerekli destek verilirse inanıyorum ki çocuklar ileriye yönelik ülkeye daha yararlı bireyler olabilirler” dedi.

 

Canan Dağdeviren ise oğlunun Balkan ve Dünya şampiyonu olma hayalleri kurduğunu belirterek, destek istedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA