Advert
Şehir Kütüphanesi tamamlanıyor
Şehir Kütüphanesi tamamlanıyor
Şehir Kütüphanesi tamamlanıyor

Pursaklar Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol sonucu eski kaymakamlık binasına yapılan halk kütüphanesi inşaatı inşaatının tamamlanmak üzere olduğu bildirildi.

 

Mülkiyeti Pursaklar Belediyesi’ne ait olan ve bir süre Kaymakamlık olarak kullanılan bina imzalanan protokolle 25 yıllığına Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğüne bedelsiz olarak tahsis edildi.

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Doğan Acar arasında imzalanan protokol ile eski Kaymakamlık binası İlçe Halk Kütüphanesi olarak hizmet verecek.

2018 yılı içerisinde hizmete açılması planlanan Kütüphanenin İçerisinde çocuk sineması, kafeteryası, oturma grupları, ders çalışma masaları, dinlenme odaları olacak.

 Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, “Eski belediye binamız olan aynı zamanda önceki kaymakamlık binamızda güzel bir proje hazırladık. Kütüphanenin çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Şu anda rafların montajına başlandı. Kütüphane tamamlandığı zaman her yaş grubundan hemşerim buradan en iyi şekilde istifade edecek.” dedi.

ETİKETLER
Ankara Pursaklar Kütüphane
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500