Advert

Mogan Gölüne 15 bin yavru balık bırakıldı

Mogan Gölüne 15 bin yavru balık bırakıldı

Mogan Gölüne 15 bin yavru balık bırakıldı
Mogan Gölüne 15 bin yavru balık bırakıldı Önder Ataseven

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, temizlik çalışmaları devam eden Mogan Gölü’ne 15 Bin yavru sazan balığı bırakıldı.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğü tarafından başlatılan “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” kapsamında Mogan Gölü’ne 15 Bin adet yavru sazan balığı bırakıldı.

 

AK Parti’nin 16 yılda Türkiye’nin alt yapı sorunlarını büyük ölçüde çözdüğünü ifade eden AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, “Seçim kampanyası döneminde vatandaşlarla çok temasımız oldu. Yaptığımız ve yapacağımız icraatları anlatınca yol köprü ve benzeri şeylerle insanlar çok fazla ilgilenmiyor artık. Halkımız nezninde en değerli gördüğümüz şey Millet Bahçeleri oldu. Alt yapı sorunları toparlanmış bir ülkede yaşıyoruz. İnsanımız çevre duyarlılığına ve yeşile sahip medeni düzeyi gelişmiş bir toplum içerisinde yaşamak istiyor. Buda AK Parti iktidarının 16 yılda neler yaptığını çok net bir şekilde anlatıyor” dedi.

Ankara Mogan gölünün temizlik çalışmaları ile balıklandırmaya uygun bir noktaya gelindiğini vurgulayan Arslan, “ 15 bin balığı gölümüze bırakacağız. Ankara genelinde ise 202 bin balık Ankara’da 69 göle bırakılacak.  Mogan gölünde temizlik çalışmaları halen devam ediyor. Ama belli bir aşamaya geldiği için balık bırakabiliriz. Gölde su seviyesi de yükseldi. Temizlik bittikten sonra su seviyesi daha da yükselecektir.  Gölbaşımızı ikiye ayıran anayolun alt geçit çalışmaları da hızla devam ediyor. Sene sonunda bitecek inşallah”

Balıklandırma programında konuşan Ankara Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı il Müdürü Bülent Korkmaz “Ankara denize kıyısı olmamasına rağmen sahip olduğu göletlerle önemli bir balık üretme potansiyeline sahiptir. İşte bu potansiyelin geliştirilmesi ve su ürünlerinin miktarını arttırma adına Ankara genelinde balıklandırma çalışmaları başlattık. Bu çalışmalarla 2 milyon balığı Ankara gölleri ile buluşturduk. Bugün de Mogan Gölü’ne 15 bin adet sazan balığı bırakacağız. Mogan Gölü yapılan temizlik çalışmalarıyla beraber amatör olta balıkçılarının rahatlıkla balık tutabileceğini bir nokta haline gelecektir” dedi.

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ise “Mogan Gölü bir sene içerisinde eski günlerdeki gibi pırıl pırıl olacaktır. Mogan Gölü’nün temizlenmesi projesinde bizlere desteğini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’a, kıymetli bakanlarımıza ve bölge milletvekillerime Gölbaşımız adına teşekkürü borç biliyor ve şükranlarımı sunuyorum” dedi

Balıklandırma programı kapsamında temsili olarak Mogan Gölü’ne balık bırakan heyet, daha sonra tekne ile temizlik çalışmaları devam Mogan Gölü’nde incelemelerde bulundu.

 

Yavru balıkların Mogan Gölü’ne bırakıldığı programa, AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, Gölbaşı Belediye Başkan’ı Fatih Duruay, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Ankara İl Müdürü Bülent Korkmaz, AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Selim Akceylan mahalle muhtarları ve pek çok vatandaş katıldı.

Ankara Gölbaşı Mogan Gölü Fatih Duruay Ali İhsan Arslan
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı