Advert
Siyaset
Giriş Tarihi : 14-06-2018 17:48   Güncelleme : 20-06-2018 18:57

“Sürpriz bir çıkış yakalayacağız”

Gölbaşı’nın milletvekili adayı Emre Aygünoğlu:

“Sürpriz bir çıkış yakalayacağız”

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine sayılı günler kala Gölbaşılı siyasilerin çalışmaları öne çıkıyor. Saadet Partisi’nin Gölbaşılı genç milletvekili adayı Emre Aygünoğlu, 1. Bölgede propaganda çalışmalarına devam ediyor. Yıllarca partisinin ana kademesinde görev almış Aygünoğlu, bu süreçte vatandaşın karşısına milletvekili olarak çıktı. Gölbaşı halkından destek isteyen Aygünoğlu, seçim süreciyle alakalı açıklamalarda bulundu.

Seçim çalışmalarının çok iyi gittiğini ifade eden Aygünoğlu, genç seçmen başta olmak üzere vatandaşların Saadet Partisi’ne ilgisinin arttığını söyledi.

Aygünoğlu şöyle konuştu:

“Yani bunu siyasi bir söylem olarak algılamayın, gerçekten inanarak söylüyorum. Seçim işbirliği ile birlikte baraj engelinin ortadan kalkması teşkilatlarımızda muazzam bir heyecan ve coşku meydana getirdi. Yine seçmende Saadet Partisi’ne karşı çok olumlu bir yaklaşım var. Bu güne kadar bizleri dinlememiş insanlar bizlere kulak kabartıyor. Fikirlerimizi dinliyor, söylemlerimizi takip ediyor. Çalışmalarımız esnasında, insanlar -özellikle gençler- bizi büyük bir ilgi ile karşılıyor. Tabii bu bizi mutlu ediyor. Ümitlerimizi artırıyor. İnşallah bu ilginin sandıklara yansıması muhteşem olacak diye düşünüyorum.”

“Değiştir” sloganının içeriğini anlatan Saadet Partisi 1. Bölge Milletvekili Adayı Emre Aygünoğlu, Türkiye’de adalet, ekonomi, üretim, eğitim, istihdam ve daha birçok konuda değişiklik yapmayı hedeflediklerini belirtti.

Aygünoğlu, “Ülkemizde maalesef adaletsizlikler ve hukuksuzluklar ayyuka çıkmış durumda. Biz diyoruz ki ülkemizde adalet olsun, huzur olsun. Olağanüstü hâl, olağan hale gelmesin. Mağdurlar ordusu oluşmasın. Eğitimden istihdama, kamu ihalelerinden atamalara kadar her alanda adam kayırma, torpil ve iltimas var. Biz diyoruz ki bunlar ortadan kaldırılmalı, liyakati esas alan adil bir sistem kurulmalı. Bizden olup olmadığına bakmaksızın işin ehline verilmesi esas olmalı. Bir tarım ve hayvancılık ülkesi olduğumuz halde dışarıdan büyükbaş hayvan, et, saman, bulgur, pirinç ve daha birçok ürünü ithal eder hale geldik. Biz diyoruz ki çiftçimizi destekleyelim, tarım ve hayvancılıkta kendi kendine yeten bir ülke olmak yetmez ihraç eder hale gelelim. Yerli ve milli fabrikalarımız bir bir elden çıkarılıyor. Haraç mezat satılıyor. Bunu engelleyelim. Hâsılı ülkemizin çok köklü bir değişime ihtiyacı var. Tabi bunun için önce mevcut düzenin ve yürütücülerinin değişimine ihtiyacı var.” diye konuştu.

Saadet Partisi’nin CHP ve İYİ Parti ile Millet İttifakı çatısı altında seçime girmesi hakkında açıklamalarda bulunan Aygünoğlu, Necmettin Erbakan üzerinden algı yapılarak Saadet Partisi’nin yıpratılmaya çalışıldığını ifade etti.

Aygünoğlu şunları aktardı:

“Efendim neden Saadet Partisi Ak Parti ile değil de CHP ve İYİ Parti ile bir seçim işbirliği yaptı diye de soruluyor. Biz bir siyasi parti olarak elbette bu ülkenin siyasi partileri ile görüşür, ülke ve davamızın menfaati doğrultusunda gerektiğinde işbirliği yaparız. Geçmişte de yaptık. Bunda hiçbir beis de görmediğimizi tekraren ifade etmiş olayım. CHP ile yapılan seçim işbirliği öne sürülerek bunlar gündeme getiriliyor. Bu arkadaşlarımız bunun yalnızca seçim barajı engelini aşmak için yapılmış bir işbirliği olduğunu bilmiyor değiller. Çok da iyi biliyorlar. Bunu gündem yapmaları yalnızca algı oluşturarak insanların Saadet Partisi’ni tercih etmelerini engellemektir. CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi programları ayrı, ülkenin meselelerine karşı çözüm önerileri farklı siyasi partilerdir. Bu partiler sanki birleşmişler gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Hayır, biz ayrı düşüncelerimizi muhafaza ederek, antidemokratik seçim barajı engelini aşmak için bu işbirliğini yaptık. Bu çok açık ve nettir.”

24 Haziran seçimleri için inançlı ve kararlı olduklarının altını çizen Aygünoğlu, seçimde Saadet Partisi’nin sürpriz bir çıkış yapacağını aktardı.

Aygünoğlu, “Ben çok büyük sürprizlerin olacağını düşünüyorum. Bir dip dalganın geldiğini düşünüyorum. Saadet Partisi’nin çıkışının ise en büyük sürpriz olacağını düşünüyorum. Tıpkı Fenerbahçe seçimlerinde Aziz Yıldırım’ın kazanacağı düşünülürken, Ali Koç’un büyük farkla başkanlığı kazandığı gibi, tahmin edilenin ötesinde büyük bir çıkış yapacağımızı düşünüyorum. Biz hangi partiden olursa olsun ülkemizin insanlarını seviyoruz. Biz ülkemizi seviyoruz. Biz hemşerilerimizden 24 Haziran’da yetki istiyoruz.” dedi.

EMRE AYGÜNOĞLU KİMDİR?

“1989 yılında Gölbaşı'nda doğdum. Aslen Bayburtluyum. İlk ve orta öğrenimimi yine Gölbaşı'nda tamamladım. Ekonomi ve İlahiyat bölümleri mezunuyum. Halen Dumlupınar Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümünde yüksek lisans yapıyorum. Uzun yıllar Gölbaşı’nda halı, mobilya ve beyaz eşya alanında esnaflık yaptım. Şu anda da İncek’te inşaat ve dekorasyon alanında faaliyet yürüten bir işletme sahibiyim. Evli ve iki çocuk babası, Gölbaşı’nın bir evladıyım.Teşkilat mensuplarımızın teveccühü, Genel Merkez ve İl Teşkilatımızın takdiri ile Saadet Partisi Ankara 1.Bölge Milletvekili adayıyım.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
194. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA