Advert
Siyaset
Giriş Tarihi : 12-06-2018 15:20   Güncelleme : 12-06-2018 15:20

Birinci turda bu iş bitmeli

MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, MHP Gölbaşı İlçe Başkanlığının Karaali’de düzenlediği iftar programına katıldı.

Birinci turda bu iş bitmeli

İftar programında yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan'ı birinci turda çıkarmayı amaçladıklarını söyledi.

Karakaya, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sayın Cumhurbaşkanını, Cumhur İttifakının bir parçası olarak birinci turda çıkarmanın bir amaç ve hedef olduğunu vatandaşlarımızın önemli bir kısmı değerlendirmelerinde ifade ediyorlar. Yine Milliyetçi Hareket Partisi'nin mecliste güçlü bir sandalye sayısı ile denge denetimi sağlayacak şekilde TBMM’de yer almasını istiyorlar” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’yi söylemlerinden dolayı eleştirdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, “Bir hafta önce Sayın Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce açılış sürecinin yeniden gündeme taşıyacaklarını ve Kandil Herakatını durduracaklarını, Afrin’den çıkacaklarını dolayısıyla bataklığı kurutmak için girilen o bölgede elde edilen önemli kazanımları ve mücadele sonunda elde edilmiş başarılar varken, bunları geriye döndürecekleri söylemlerine o ittifakın içerisinde yer alan ve sözde milliyetçiyiz diyenler bir söz söylememişlerdir. Söylemekten çekiniyorlar. Sebebi de rüşvet almışlardır.” diye konuştu.

 

Vatandaşların Cumhur İttifakına olan ilgisinin arttığını belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, “Vatandaşın ilgisi daha da arttı. Cumhur İttifakını daha çok soruyor ve destekleyeceklerini ifade ediyorlar. Vatandaşlar ülkenin hakikaten bir beka sorunu olduğunu ve bu mücadelenin devam etmesi gerektiğini söylüyorlar. Mevcut siyasi partilere baktığımızda PKK ve FETÖ ile mücadelenin devam ettirilebilmesi ve ülkenin beka sorununun çözülmesinin ancak Cumhur İttifakı ile yapılabileceğini dolayısıyla Cumhur İttifakını destekleyeceklerini ifade ediyorlar” dedi.

 

Programa MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Ersin Pehlivan ve MHP Ankara 1. Bölge milletvekili adayları katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
194. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA