Advert

Af talebi farklı noktalara çekiliyor

Af talebi farklı noktalara çekiliyor

Af talebi farklı noktalara çekiliyor
Af talebi farklı noktalara çekiliyor Önder Ataseven

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, “Genel başkanımızın son dönemde bir af çıkarılması için talepleri oldu. Bu af talebi farklı noktalara çekiliyor.” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Gölbaşı MHP İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği iftar sonrası açıklamalarda bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin af talebi ilgili konuşan Karakaya, konunun farklı noktalara çekilmeye çalışıldığını söyledi.

Karakaya şöyle konuştu:

“Sayın Genel Başkanımızın son dönemde bir af çıkarılması için talepleri oldu. Tabii bu af sınırlı bir aftır. Terör örgütleri PKK, FETÖ, cinsel istismarcılar, kadın katilleri, çocuk istismarcıları hariç olmak üzere sadece kader kurbanları için affın yapılması için bir çağrısı oldu. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu affın yapılmasının ihtiyaç olduğunu ifade ediyoruz. Bu affı bazıları farklı noktalara çekmeye çalışmakta. Bu affın kişi veya gruplarla hiçbir alakası yok. Bu Milliyetçi Hareket Partisinin başından beri söylediği, bugün de içinde bulunduğu Cumhur İttifakının yaklaşımı ve felsefesine uygun olan bir çağrıdır.”

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Kandil operasyonunu desteklediğini belirten Karakaya, “En başından beri söylediğimiz, yapılması gereken bir operasyon.” dedi.

“Türk ordusu Afrin operasyonu ile birlikte bölgedeki terör örgütlerini temizlemeye başladı. Sınırları güvenlik altına almaya başladı. Sayın Genel Başkanımızın da bir ucu Afrin öbür ucu Kandil olmak üzere bir hilal hattı oluşturularak bölgenin tüm terör örgütlerinden temizlenip orada bir güvenli bölge oluşturulması talebi vardı. 2012 yılında yapılan bu talep bugün gerçeğe dönüştürülmekte. Bugün yarın haberlerde izlediğimiz kadarıyla da Kandil’e yapılacak operasyonla birlikte bu hatla ilgili çalışmalar çok nemli bir aşamaya gelmiş olacak. Allah ordumuza milletimize ve orada operasyonu yapan askerlerimiz ve komutanlarına sağlık versin. Biz Türk milleti olarak onların arkasındayız.”

 

“Bu millet kendisine gerekli dersi verecektir”

 

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin, katıldığı bir iftarda, Erdoğan’ın eleştirilerine alkışla destek veren 2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel hakkındaki “Apoletlerini sökeceğim” çıkışına tepki gösteren Mevlüt Karakaya açıklamayı talihsizlik olarak nitelendirdi.

 

Karakaya, “Cumhuriyet Halk Partililere bir şey demiyorum ama Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi son dönemde bu milletin değerlerinden uzak politika ve uygulamalar içerisindeler. Paşamız 15 Temmuz’la birlikte yıpranan ordunun itibarını da gerçekten olması gerektiği yere getiren neferlerden birisidir. Bu memlekete cumhurbaşkanı olmaya talip olan bir insanın böyle başarılara imza atmış bir paşamızla ilgili olarak ‘cumhurbaşkanı olduğumda apoletlerini sökeceğim’ şeklindeki açıklamaları talihsizliktir. Böyle diyen birini de bu millet seçmeyerek kendisine gerekli dersi verecektir.” şeklinde konuştu.

MHP 24 Haziran Seçim Mevlüt Karakaya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı