Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 06-06-2018 17:45   Güncelleme : 06-06-2018 17:45

Okuryazarlık Seferberliği" Sertifika Töreni

Okuryazarlık Seferberliği" Sertifika Töreni

Okuryazarlık Seferberliği

"Okuryazarlık Seferberliği" katılımcılarına sertifika töreni düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan "Okuma Yazma Seferberliği" programı kapsamında Gölbaşı’nda 47 erkek ve 383 kadın olmak üzere toplamda 430 kişi ilkokul düzeyinde sertifika aldı.

Gölbaşı Dr. Şerafettin Tombuloğlu lisesi konferans salonunda gerçekleşen törende kursiyerler sertifikalarını aldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile törenin açılış yapıldı.

Kursiyerlerden Kader Köse, okuma yazma öğrendiği için çok mutlu olduğunu dile getirdi. Ardından işitme engelli kursiyer Kader Gündüz ise “Artık kendime aileme ve çevreme çok daha faydalı olacağıma inanıyorum. Okuma yazma öğrendiğim ve kendimi geliştirdiğim mutluyum. Ayrıca bu kursu açan Halk Eğitim Merkezine sağırlara destek olduğu için teşekkür ediyorum” dedi.

Törende bir konuşma yapan Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan “Cağımız bilgiyi ve teknolojiyi kullanmamız gereken bir çağ, eskilerde hanımlar evlerinden çıkmadan yaşamını idame ettirebiliyorlardı. Fakat artık yaşamın zorlukları sizleri toplumun içinde olma zorunluluğu ile birlikte sizlerin varlığı ile de Sosyo ekonomik yapıya katkı ve kazanımda sağlıyor. Hanımlar ne kadar bir toplumsal yaşamın içindeyse toplum o ölçüde çeşitleniyor ve gelişiyor. Anneler ne kadar çok okursa çocuklarının eğitim hayatı o kadar başarılı geçiyor. Çocukların eğitim hayatına devam etme konuşan istekleri artıyor” dedi.

Kaymakam Bilgihan, kursa katılan hanımlardan eğitimlerin devamı için söz aldı.

Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi Müdür Hakan Uçar ise, “Seferberlik kapsamında 36 kurs merkezimizde 47 kursta 47 erkek 383 kadın olmak üzere toplamda 430 kişi okuma yazma kurslarına katılmıştır. Kurs açtığımız okullarda kursiyerlerin çocukları için “Oyun Odası Etkinliği” de planlayarak hem anneler hem de çocukların kursa katılmaları sağlanmaktadır. İşitme engelli vatandaşlara yönelik düzenlediğimiz okuma yazma kursları için sınıf öğretmeni ve işaret dili öğretmenlerimizi beraber görevlendirerek planlamalar yapıyoruz. Onların memnuniyetleri çabalarımızın meyvesini verdiğini gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Törende ayrıca Seğmen Ekibi ve Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi Folklor ekibi sahne alırken, Şehit Meriç Alemdar Ortaokulu öğrencisi Edanur işçi şiir okudu. Tören kep atma ile sona erdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA