Advert

Yenimahalle Belediyesinden Dumlupınar’a sosyal tesis

Yenimahalle Belediyesinden Dumlupınar’a sosyal tesis

Yenimahalle Belediyesinden Dumlupınar’a sosyal tesis
Yenimahalle Belediyesinden Dumlupınar’a sosyal tesis Önder Ataseven

Yenimahalle Belediyesi, Kurtuluş Savaşı’nın kaderini değiştiren Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin yapıldığı, Kütahya’nın Dumlupınar topraklarına “Misafirhane ve Sosyal Tesis’’ için inşaat çalışmaları başlattı.

Başkan Fethi Yaşar “Ben de bu toprakların Afyonkarahisarlı çocuğuyum. Hepimiz bu toprakların çocuğuyuz. Hepimiz aynı bayrak altında yaşayan vatan kardeşleriyiz. O yüzden bugün burada sizlerle olmaktan, Dumlupınar halkına bu tesisi kazandırıyor olmaktan çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

Bu topraklara sahip olabilmek için ne kadar büyük savaşlar verdiğimizi, bu savaşlarda binlerce askerimizin şehit olduğunu hatırlatan Yaşar vatandaşlara, “ Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, büyük mücadelelere sahip olduğumuz toprakların bölünmemesi, parçalanmaması için Afyonkarahisar-Dumlupınar ruhunun yaşatılması gerektiğini söylemiştir. Bu yüzden çocuklarımıza Çanakkale ruhunu anlattığımız gibi Dumlupınar ruhunu anlatmak ve öğretmek de en büyük görevlerimizdendir” tembihinde bulundu.

Yaklaşık 2 bin 500 metrekare alan üzerine projelendirilen sosyal tesisin kapalı alanının bin 500 metrekare olacak, tesiste 12 oda ve 1 süit oda ile televizyon ve kahvaltı salonu, idare ve mescit bölümleri, tesis çevresinde park ve yeşil alan olacak.

Yenimahalle Belediyesi’nin başlatmış olduğu sosyal tesisin temel atma törenine katılan Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Ülke olarak geldiğimiz noktada artık şehitlerimiz, gazilerimiz bile ayrıştırılıyor, bölünüyor. Türkiye’nin Türkiye olabilmesini sağlayan Dumlupınar Savaşı’nın yapıldığı bu güzel ilçemizde bölmeyen, aksine birleştiren, kardeşlik örneğinin yaşanıyor olmasından dolayı büyük gurur ve mutluluk duymaktayım. Yenimahalle Belediyesi Başkan Fethi Yaşar’ın yönetime geçtiği günden itibaren ötekileştirmeden, birleştirici ve eşit hizmet politikasıyla çalışmalarını yürütmüştür. Dumlupınar’a yapılan bu hizmete vesile olduğu için Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar’a çok teşekkür ederim. Başkan Fethi Yaşar’ın da söylediği gibi Dumlupınar ruhunu da tıpkı Çanakkale ruhunu anlattığımız gibi çocuklarımıza anlatmalı ve aşılamalıyız” ifadelerinde bulundu.

Dumlupınar Belediye Başkanı Niyazi Tezcan’ın da Dumlupınar’ın önemli eksiklerinden olan sosyal tesisi ilçelerine kazandıran Başkan Yaşar’a teşekkür konuşmasından sonra hep birlikte dualar eşliğinde çalışmaların başlamasını simgeleyen start butonuna bastılar.

Tesisin temelini, CHP Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Muharrem İnce, Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Milletvekilleri, Dumlupınar Belediye Başkanı Niyazi Tezcan ve Usta Gazeteci Uğur Dündar birlikte attı.

Ankara Yenimahalle Dumlupınar Muharrem İnce Fethi Yaşar
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı