Advert

Pursaklar’da 'Kudüs' protestosu

Pursaklar’da 'Kudüs' protestosu

Pursaklar’da 'Kudüs' protestosu
Pursaklar’da 'Kudüs' protestosu Önder Ataseven

Pursaklar’da ABD'nin büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması, İsrail'in Filistin topraklarını işgali ve Gazze'deki şiddet olaylarına karşı protesto gösterisi düzenlendi.

ABD’nin kararına tepki için Pursaklar Belediyesi Filistin Özgürlük Anıtı önünde protesto gösterisi düzenlendi.

Protestoda bir konuşma yapan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin de “Adınız ister ABD olsun ister İsrail olsun. Vallahi yenileceksiniz. Ve toplanıp cehenneme sürüleceksiniz” dedi.

Filistin’de yaşanan zulme sessiz kalanları da kınayan Başkan Çetin, İsrail’in yıllardır devlet terörü estirdiğini hatırlatıp “Bu nedenle bir kez daha diyoruz ki İsrail bir Terör Devletidir” şeklinde konuştu.

1948’den beri İsrail’in soykırım yaptığına dikkat çeken Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, ABD’nin attığı gayri meşru adımın kesinlikle tanınmayacağını söyledi.

Kudüs’ün statüsünün değiştirilmesinin kimsenin haddine olmadığını vurgulayan Başkan Selçuk Çetin, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir. Kudüs, bizim için coğrafi değil, imani meseledir. Kudüs Hz. Peygamber’in emanetidir. ABD’nin eli kanlı Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesi ve büyükelçiliğini taşıması kararını, bir kez daha kınıyoruz. Bu kararın yok hükmünde olduğunu haykırıyoruz. Haklı davamız olan Kudüs’ü ve Filistinli mazlumları savunmaya devam edeceğiz Allah’a hamdolsun ki mazlumların umut bağladığı güçlü bir Türkiye, yüreği iman dolu necip Türk milleti ve zalimlerin korkulu rüyası olan, hak ve adaleti savunan, dünya liderimiz Recep Tayyip Erdoğan var” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Aday Adayı İhsan Kara, AK Parti Pursaklar İlçe Başkanı Servet Türkayık, Elden Ele Uluslararası Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Hüseyin Daloğlu da yaptıkları konuşmada ABD’nin kararına tepki gösterip İsrail’i lanetledi.

Basın açıklamasının ardından Filistin için topluca dua edildi.

Ankara Pursaklar İsrail Protesto Selçuk Çetin Filistin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı