Advert

Ankara’da Çocuk Trafik Eğitim Akademisi pisti açıldı

Ankara’da Çocuk Trafik Eğitim Akademisi pisti açıldı

Ankara’da Çocuk Trafik Eğitim Akademisi pisti açıldı
Ankara’da Çocuk Trafik Eğitim Akademisi pisti açıldı Önder Ataseven

Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde Çocuk Trafik Eğitim akademisi törenle hizmete açıldı.

 

Yenimahalle Mustafa Kemal Mahallesi Eskişehir yolu üzerinde OYTRA(Oyuncak Trafik Akademisi)  Trafik Akademisi Eğitim pistinin açılışı yapıldı.

 

Açılışta bir konuşma yapan OYTRA (Oyuncak Trafik Akademisi) Çocuk Trafik Eğitim Akademisi Yöneticisi Mehmet Yula, trafik terörüne karşı yeni nesli bilinçlendirmek için Uygulamalı Trafik Eğitim Projesini hayata geçirdiklerini söyledi.

 

Projenin Türkiye'de ilk olduğunu belirten Yula, “Milli eğitim mevzuatına uygun olarak trafik terörünü çocuklarımız yener düşüncesi ile bu işe girdik. İlk uygulama yerimiz burası birçok kurumla da iletişimlerimiz devam ediyor. Bu yıl Ankara dışında kemer ve mersinde uygulamalı eğitim vereceğiz” dedi.

 

Bu tür akademilerin Türkiye’nin her yerinde olması gerektiğini ifade eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Bugün çocuk trafik akademisini hep beraber acıyoruz. Her sene birçok insanımız maalesef trafik teröründen ölüyor. Ankara’da çocuklarımıza bu yaşta doğru araç kullanımın öğretilmesi sadece bir ticari bir amaçla değil insanı bir görev olarakta doğru olduğuna inanıyorum bu akademilerin her ilçe, belde ve kentteçoğalmasını diliyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından pistin açılışı yapıldı ve katılımcılar pist alanını gezdi.

 

OYTRA Çocuk Trafik Eğitim Akademisinde akülü araba, ışıklı ve ışıksız kavşaklar, yaya geçitleri ve trafik levhaları bulunuyor. Akademide ayrıca trafik eğitim derslikleri var.

 

Eski Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve İş Bankası Yönetim Kurulu üyesi Murat Karayalçın ve çok sayıda davetli açılışa katıldı.

Ankara Yenimahalle OYTRA Çocuk Trafik Eğitim Akademisi Murat Karayalçın Mehmet Yula Fethi Yaşar
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı