Advert

Yenimahalle Belediyesi’nden engelli vatandaşa yardım

Yenimahalle Belediyesi, ilçede ikamet eden ve doğuştan bedensel engelli olan 15 yaşındaki Öykü Akyüz’ün rampa isteğini yerine getirdi.

Yenimahalle Belediyesi’nden engelli vatandaşa yardım
Yenimahalle Belediyesi’nden engelli vatandaşa yardım Önder Ataseven

Evine yardımsız çıkamadığı için belediyeye rampa başvurusu yapan Akyüz, belediyeden olumlu cevap aldı.

Öykü’nün isteğini kısa sürede gerçekleştiren Yenimahalle Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü Metal İşleri Ekibi, 1 hafta boyunca çalışarak rampayı tamamladı. 18 metre uzunluğunda olan rampa, Öykü’nün İnönü Mahallesi’nde bulunan evine başarılı bir şekilde monte edildi.

 

İsteğini yerine getiren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a teşekkür eden Öykü Akyüz, “Lise birinci sınıfa gidiyorum. Hayatımda engelli olmamdan kaynaklı çok sorunlar yaşadım. Aile büyüklerim olmadan kendi başıma kaldırımda, sokakta tekerlekli sandalyemle gezemiyorum. En önemlisi de yaşadığımız binaya tek başıma çıkamıyor, zorlanıyordum. Biz bu eve yeni taşındık, buraya taşınmaya karar vermemizin sebebi benim Yenimahalle Belediyesi Hacı Sabancı Yüzme Havuzu’nda yüzüyor olmam. Annem bana “Sana rampa yaptırmak için elimden geleni yapacağım” dedi ve Yenimahalle Belediyesi’ne gitti. Onlar da sağ olsunlar çok yardımcı olmuşlar. Kısa sürede de rampayı yaptılar. Emeği geçen herkesin ellerinden öperim. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Mutluluğunun tarifsiz olduğunu dile getiren Anne Hatice Akyüz (38) ise, “Kızım eve girerken zorlanıyordu, okula giderken zorlanıyordu. Şimdi evine kolaylıkla girecek. Önceden eve girip çıkmak zor olduğu için dışarı çıkmak istemiyordu. Artık kızım eve kapanmayacak. Okulunda da Öykü için asansör yapıldı. Orda da zorluk çekmiyor. Her şeyin çözümü var yeter ki karşımıza bizi anlayan insanlar çıksın” diye konuştu.

 

Öykü’nün çok başarılı bir öğrenci olduğunu da vurgulayan Anne Akyüz, “Kızım okumayı, ders çalışmayı, yeni bilgiler öğrenmeyi ve yüzmeyi çok seviyor. Derslerinde çok başarılı. Avukat olmak istiyor. Bunu başaracağından eminim. Onunla gurur duyuyorum. Ama her engelli annesi gibi benim de kaygılarım var; bana bir şey olursa kızıma ne olacak diye korkuyorum. Zorlukları olsa da o benim evladım. Kızım için her şeye katlanırım. Buradan tüm yetkililere sesleniyorum; engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmalar yapılsın” dedi.

Ankara Gölbaşı Yenimahalle Belediyesi Yardım Öykü Akyüz
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı