Advert

KEÇİÖREN, RAMAZANI KARŞILAMAYA HAZIR

KEÇİÖREN, RAMAZANI KARŞILAMAYA HAZIR

KEÇİÖREN, RAMAZANI KARŞILAMAYA HAZIR
KEÇİÖREN, RAMAZANI KARŞILAMAYA HAZIR Önder Ataseven

Keçiören Belediyesi Türkiye'de ilk ve tek olan Uluslararası Ramazan Etkinliklerinin 9.'sunu düzenlemeye hazırlanıyor. Sınırları aşan kardeşlik temasıyla düzenlenen etkinliklerle unutulmaz bir Ramazan yaşatmaya hazırlanılırken mahalle iftarlarıyla tüm Keçiören aynı sofra etrafında buluşturulacak.

 “Dünyanın Evi Keçiören” konseptiyle bu yıl aralarında Moldova -Gagavuzya, Kırgızistan, Bosna-Hersek- Sudan, KKTC, Afganistan, Filistin, Kazakistan, Endonezya, Irak-Kerkük, Somali, Ruanda, İran, Özbekistan, Kosova, Azerbaycan, Malezya, Bangladeş, Makedonya, Pakistan, Ukrayna-Kırım'ın bulunduğu yaklaşık 20 ülke Ramazan'da kardeşlik mesajları verecek. Etkinliklere 17 hemşehri derneğinin de katılımı  öngörülüyor.

90 STANT KURULUYOR
Keçiören Belediyesi, etkinliklerin yapılacağı Kalaba Kent Meydanında hazırlıklarını sürdürüyor. Vatandaşların ürünlerini sergilemesi, satış yapabilmesinin yanı sıra toplum yararına faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları ve vakıflar için de toplamda 9 m²'lik 90 tane stant kuruluyor.

Keçiören'in güzelliklerini, kültürünü katılımcılara "Keçiören evi" adıyla tanıtan stantla birlikte toplam 30 m²lik 8 stant ise şehir ve katılımcı ülkelere tahsis edilecek.

İLAHİLER SENFONİSİ SAHNE ALACAK
Uluslararası Ramazan Etkinlikleri ile Keçiörenliler her gece başka bir ülkenin sanatçıları, sahne gösterileri, eserleri, yemekleri, yöresel kıyafetleri ve özgün kültürleri ile tanışma imkanı bulacaklar. Keçiörenliler dünya ülkelerinin yanı sıra Türkiye'nin farklı bölgelerinin de yemek kültürlerini, el sanatlarını ve yöresel kıyafetlerini tanıma fırsatı yakalayacaklar.

Şefliğini Emin Güven Yaşlıçam'ın yaptığı Burak Kut, Tuğba Mankal, Özgür Savaş Gençtürk'ün solistliğini üstlendiği İlahiler Senfonisinin sahne alacağı açılış programıyla etkinliklerin startı verilecek.

50 BİN KİŞİYE İFTAR VERİLECEK
"Mahallede iftar var" temasıyla 12 ayrı mahallede iftar sofraları kurulacak, açılış iftarı ile birlikte bu iftarlarla yaklaşık 50 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor. Çaldıran, Yeşiltepe, Aktepe, 23 Nisan, Uyanış, Atapark, Ufuktepe, Ayvalı, Kuşcağız, Esertepe Bademlik ve Etlik iftar programı düzenlenecek mahalleler arasında yerini alıyor.

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak hazırlıklarla ilgili şunları söyledi; "11 ayın sultanı Ramazanı karşılamaya hazırız. Patentini aldığımız Türkiye'de ilk ve tek olan Uluslararası Ramazan Etkinliklerimizle yine gönül köprüleri kuracak, unutulmaz bir Ramazan yaşatacağız. Tanıtım stantlarımızda ülkeler ve şehirlerimiz kültürel değerlerini anlatma fırsatı yakalarken, satış stantlarımız da kazancın, bereketin simgesi olacak. Vatandaşlarımız alışveriş yapabilecekler. İftarlarla da yine mahalleleri aynı sofra etrafında buluşturacağız. Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma içinde bir Ramazan'ı hep birlikte idrak edeceğiz."

Ankara Keçiören Belediye Başkan Mustafa Ak Ramazan Etkinlikleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı