Advert
Nesibe Aydın Okulları Gaziantep kampüsü protokolü imzalandı
Nesibe Aydın Okulları Gaziantep kampüsü protokolü imzalandı
Nesibe Aydın Okulları Gaziantep kampüsü protokolü imzalandı

Nesibe Aydın Eğitim Kurumları ve işadamı Murat Çıplak arasında Gaziantep’te kurulacak olan kampüsün protokolü imzalandı.

Konya, Antalya, Mersin ve Kocaeli illerinin ardından Nesibe Aydın Eğitim Kurumları ve işadamı Murat Çıplak arasında Gaziantep’te kurulacak olan kampüsün protokolü imzalandı.

Nesibe Aydın Eğitim Kurumları Gölbaşı Kampüsünde gerçekleşen toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Nesibe Aydın, kampüsün kurulacağı bölgede öğrenci potansiyelinin farklı cemaatler tarafından istismar edilmesini önlemek adına girişimde bulunduklarını söyledi.

Aydın şöyle konuştu:

“Amacımız öncelikli olarak Nesibe Aydın markasını, eğitimdeki yüksek başarısını Gaziantep’te de gerçekleştirmektir. Gaziantep’te bunu yapmamızın en önemli nedenlerinden biri Gaziantep halkının eğitim öğretime verdiği önemdir. Biz de Nesibe Aydın Okullarının sistemini ve eğitim modelini ilk, orta ve lise öğrencilerine aktarmak istiyoruz.”

Gaziantepli işadamı Murat Çıplak, akademisyen Dr. Bilal Çıplak ile ortaklaşa gerçekleştirilecek projenin 2019-2020 eğitim öğretim yılında hizmete gireceğini ifade etti.

Çıplak okulun aynı zamanda imkanı olmayan aileler için de bir eğitim yuvası olacağını ve mevzuatta %3 olarak tanımlanan ücretsiz öğrenci kontenjanının fiilen %10 olarak uygulanacağını ve bu kontenjanın en az yarısının şehit ve gazi ailelerine ayrılacağını ifade etti.

Gaziantep, Şehit Kamil, 15 Temmuz bölgesinde yer alacak kampüs bin 200 öğrenciye hizmet verecek.

 

ETİKETLER
Gölbaşı Nesibe Aydın Eğitim Kurumları Nesibe Aydın
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500