Advert
Fen Liseleri Milli ve Yerli Üretim için bir araya geldi
Fen Liseleri Milli ve Yerli Üretim için bir araya geldi
Fen Liseleri Milli ve Yerli Üretim için bir araya geldi

Türkiye genelindeki fen lisesi öğrencilerini bir araya getiren 2. Ulusal Fen Lisesi Öğrencileri Kongresi Pursaklar’da gerçekleştiriliyor.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Pursaklar Belediyesi ve MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce bir otelde düzenlenen Fen Liseleri 2. Ulusal Öğrenci Kongresi yapıldı.

Pursaklar’da gerçekleşen kongrede bir konuşma yapan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, milletin bir ve beraber olduğunu söyledi.

Çetin, “Dün Balkan savaşlarında, Çanakkale de Kafkasya da kut’ul amare de ortaya çıkan ruh bize kurtuluş savaşımızı kazanma imkanı vermiştir. Bugün 15 Temmuz da Fırat Kalkanında, zeytin dalı harekatında kahramanca destan yazan nesile teslim edeceğimiz Türkiye’nin her daim başarıya ulaşacağından hiç şüphemiz yok. Türkiye ekonomiden, demokrasiye, bilimden sanayiye kadar her alanda başarılı bir şekilde geleceğe yürüyor. Bu yolda sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Tank Savar Füze Sistemi, Atak Helikopter, Son Füzesi, Keskin Nişancı Tüfeği, Fırtına Uydusu, Altay Milli Tank, Milgem Milli Gemi, Anka İnsansız Hava Aracı, Atmaca Milli Gemi Savar, Arma Zırhlı Muharebe Aracı, Göktürk Milli Keşif Uydusu, Hayruş Milli Keşif Ordusu gibi onlarca milli ve yerli üretim yaptık. İnanıyorum ki sizler ileride daha fazlasını yapacaksınız. İnşallah 2023 hedefine ulaşacak ve ülkemizin önüne yepyeni bir dönem açacağız” şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, Türkiye'nin nüfusu ve öğrenci sayısıyla kıyaslanamayacak ülkelerden verilen örneklerle MEB'in başarısız olduğu dedikodusunun yayılmaya çalışıldığını söyledi.

Büyük, MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce bir otelde düzenlenen Fen Liseleri 2. Ulusal Öğrenci Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Bakanlığın yaklaşık 20 milyon öğrenci ve bir milyon öğretmenle eğitim öğretime devam ettiğini belirtti.

MEB Ortaöğretim Genel Müdürü Halil İbrahim Topçu ise fen lisesi sayısının 305'e ulaştığını söyledi. Bakanlığın son 4 yıldır öğretim programlarını güncellemeye çalıştığını anlatan Topçu, şöyle devam etti: "2014'e kadar diğer tüm liselerimizde uygulanan müfredatın fen liselerinde de uygulandığını fakat okullarımızdan bizlere gelen taleplerle ayrı bir program istendiğini, mevcut programın fen lisesindeki öğrenci seviyesine hitap etmediği yönünde çok sayıda öneri ve eleştiri Genel Müdürlüğümüze geldi. Bunun üzerine, biz de konuyu değerlendirdik. 2017'den itibaren yürürlüğe giren yeni öğretim programlarında fen liselerine ayrı bir program oluşturduk."

ETİKETLER
Ankara Pursaklar Fen Liseleri Selçuk Çetin
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500