Advert

Kimse beklemiyordu, CHP’den sürpriz aday

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine yönelik Gölbaşı’nda milletvekilliği aday adayı bolluğu yaşanıyor.

Kimse beklemiyordu, CHP’den sürpriz aday
Kimse beklemiyordu, CHP’den sürpriz aday Nisa Sayar

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine yönelik Gölbaşı’nda milletvekilliği aday adayı bolluğu yaşanıyor. Gölbaşı birbirinden güçlü ve farklı siyasi partilerden birçok isme ev sahipliği yapıyor. Bu adaylar içerisinde uzun süredir sessizliğini koruyan Cumhuriyet Halk Partisi Gölbaşı Belediye başkan adayı Ercan Şimşek Milletvekili aday adaylığıyla sessizliğini bozdu. Kişiliği, karakteri ve tazıyla birçok kesim tarafından saygı duyulan ve sevilen Şimşek Gölbaşı Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyeliği, ilçe başkanlığı ve belediye başkan adaylığı ile siyasi hayatını şekillendirmişti. Şimdi ise aldığı son dakika kararıyla CHP İlçe yönetimiyle görüşerek Cumhuriyet Halk Partisi 1. Bölgeden milletvekili aday adaylığını açıkladı. Gazetemize yazılı açıklamada bulunan Şimşek neden aday olduğunu şu şekilde açıkladı: “özgürlüklerin ve adaletin egemen olacağı bir ülke için, borçlanarak değil üreterek ; topyekun kalkınmanın sağlanacağı bir ekonomi için, barış, kardeşlik ve hoşgörünün hakim olacağı  bir toplum için,Ülkemizin ve bölgemizin geçtiği bu zor süreçte çözüme katkı sunmak için  Cumhuriyet Halk Partisinden milletvekili aday adayıyım mutlu bir Türkiye hepimizin hakkı. Saygı ve sevgilerimle” dedi.

ERCAN ŞİMŞEK KİMDİR?

1971 Gölbaşı doğumlu. İnşaat mühendisi. İstanbul Teknik Üniversitesi inşaat mühendisliği bölümünden mezun. Evli ve 3 çocuk babası. Daha önce Gölbaşı Belediye Meclisi üyeliği, CHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı, kurultay delegeliği görevlerinde bulundu. 2014 yılında Gölbaşı belediye başkan adayı oldu. TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Genel Merkez delegeliği yaptı.

Ankara Gölbaşı Ercan Şimşek aday milletvekili CHP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı