Advert
Tayyip Erdoğan, Gölbaşı’ndan adaylığını duyurdu
Tayyip Erdoğan, Gölbaşı’ndan adaylığını duyurdu
Tayyip Erdoğan, Gölbaşı’ndan milletvekili adaylığını duyurdu

Gölbaşı’nda 21 yaşındaki Tayyip Erdoğan Yılmaz isimli genç, Ankara 1. bölge milletvekili adaylığı için başvuru yaptı.

Sincan Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu olan Yılmaz, babası Fatih Yılmaz’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisinden dolayı ismini Tayyip Erdoğan koyduğunu söyledi.

Yılmaz “Bu yola babamın desteğiyle başvurdum. Ak Parti adına milletvekilliğine adayım. 1997 doğumluyum. Doğduğum tarihte o zamanlar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sıkıntılar yaşıyordu. Babam da benim doğduğum gün işte Tayyip Erdoğan doğdu diyerek bu ismi vermiş. Sayın cumhurbaşkanımız tüm gençlere değer veren bir cumhurbaşkanı. Referandumda milletvekili adaylığı yaşını 18’e düşürdü. Yaşımızı bekliyorduk. Bu yola davetli olduğumu düşündüm ve milletvekili aday adaylığı için başvurmaya karar verdim.” diye konuştu.

Genç milletvekili aday adayı Yılmaz’a başarı dileklerinde bulunan Ak Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan ise “Tayyip Erdoğan kardeşimiz bugün başvurusunu yaptı, ilçemizi ziyaret etti. Kendisi 21 yaşında genç, dinamik bir kardeşimiz. Bu özgüveni hissetmiş. Partimizin, liderimizin de gençlerin ne kadar destekçisi olduğuna, siyasette üst düzey görevlerde gençlerin nasıl önünü açtığına hepimiz vakıfız. Kendisine hayırlı uğurlu olsun, Allah utandırmasın diyoruz.” ifadelerini kullandı.

İlçe başkanlığını ziyaret eden Tayyip Erdoğan Yılmaz’ın adaylığını desteklediğini belirten Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay da “Sayın cumhurbaşkanımızın genç kardeşlerimize cesaret vermesi bu kardeşimizi de etkilemiş. Tabii partimizin gençlerimize verdiği bu değer belediye başkanlarımızın, ilçe başkanlarımızın da genç insanlardan oluşması bunun göstergesi. Milletvekillerimiz de olmalı. Kardeşimize Allah hayırlı uğurlu etsin.” dedi.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı milletvekili aday adayı Tayyip Erdoğan Yılmaz Selim Akceylan Fatih Duruay
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500