Advert

BULTÜRK'ten MHP İstanbul İl Başkanlığına ziyaret

Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği İstanbul MHP’yi ziyaret etti.

BULTÜRK'ten MHP İstanbul İl Başkanlığına ziyaret
BULTÜRK'ten MHP İstanbul İl Başkanlığına ziyaret Murat YILDIZ

BULTÜRK Yöneticileri başta Genel Başkanı Rafet Ulutürk, Genel Sekreter Oya Canbazoğlu Dirier, Agil Samedbeyli, Abdullah Hacıfettahoğlu ve Dr. Nedim Birinci, MHP İstanbul Türk Dünyasından Sorumlu İl Başkan Yrd. Bülent Maşaoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Maşaoğlu heyete gelenler ile tek tek ilgilendi ve söze şöyle başladı:

"Göreve geldiğimden beri bizleri yalnız bırakmayan İstanbul’da bulunan Türk Dünyası STK yöneticilerine teşekkür ediyorum. Allah sizlerden razı olsun. Partimize ve kutlu dava ilkelerimize saldırının yoğun olduğu bu günlerde böylesine coşkulu ve kararlı bir ziyaret gerçekleştirmek bizleri mutlu etmiştir."

Ziyarette ülkeye ve yerel gündeme dair gelişmeler konuşuldu.

Ulutürk, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinin hayırlara vesile olmasını diledi.

Maşaoğlu, “24 Haziran'da yapılacak olan seçimlere İstanbul MHP’nin tüm yetkili organları, kurulları ile hazırdır." ifadelerini kullandı.

Maşaoğlu şöyle devam etti:

"Türkiye Cumhuriyeti'nin içinden geçtiği şartlar ve coğrafyamızda yaşanan hareketlilik anlaşılıyor ki bir erken seçimi zorunlu hale getirmiştir. Türkiye 16 Nisan'daki halk oylaması sonrasında da kısmen yeni bir sistemle yönetilmeye başlandı. Fakat 2019 yılında yapılacak seçimlerde tamamıyla bu sisteme geçeceği için bir sistem kargaşası meydana gelmeye başlamıştı. Bu sistem kargaşasını ortadan kaldırmak ve tamamen Türkiye Cumhuriyeti'nin 16 Nisan'da kabul edilen cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle yönetilmesinin de bir an evvel uygulamaya geçmesi için seçim kararı almıştır. Tarih uzasaydı Türkiye Cumhuriyeti'nde hem belirsizlikler hem de tartışmalar milletimizi ve siyasi partilerimizi de yıpratacaktı. Bu çerçeveden bakıldığında olumlu olmuştur."

Ulutürk ise "Bunların yanında bölgemizde ve dışarıda bu denli sıcak gelişmeler yaşanırken Türkiye'nin uzun süreli bir seçim gündemi içinde olması ülkeye zarar verecek bir durum. Türkiye, siyasal istikrarın kurumsallaşması adına 16 Nisan 2017'de son derece hayati bir adım atarak cumhurbaşkanlığı sistemine geçti. Esasında o günden bugüne Türkiye bir geçiş süreci yaşıyor. Bu sürecin bir an önce tamamlanması, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın deyişiyle "eski sistemin hastalıkları"ndan kurtulunması gerekiyor. İşte bunun için de erken seçime ihtiyaç olduğu hasıl oldu. Dilerim 24 Haziran seçimleri Cumhur İttifakına ve milletimize hayırlar getirir." dedi.

BULTÜRK Genel Sekreteri: “Seçimler hayırlı olsun”

BULTÜRK Genel Sekreteri Oya Canbazoğlu ise şöyle konuştu:

"Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 24 Haziran’da erken seçime gidilmesi yönünde yapılan açıklamaya Türkiye’nin ihtiyacı olan reformları yapabilmesi ve ekonomideki belirsizliklerin ortadan kalkması açısından seçim kararını olumlu karşılıyorum."

Canbazoğlu, “Alınan bu kararı önemsiyor ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bu bir bayrak ve hizmet yarışıdır. İnanıyorum ki bu süreç hem ülkemizi hem de demokrasimizi daha da güçlendirecek ve daha güçlü daha büyük bir Türkiye ortaya çıkaracaktır. Türkiye, istikrarı ortadan kaldırmaya ve ülkemizi kaosa sürüklemeye yönelik, içeriden ve dışarıdan çalışan tüm şer odaklarına en güzel cevabı, aziz milletimizin desteği ile 15 Temmuz 2016’da zaten vermiştir. Şimdi yine Türk halkı bunu 24 Haziran'da tekrarlayacaktır. Türkiye istikrar ortamını sürdürebilmek ve yakın coğrafyamızda cereyan eden siyasi ve fiziki hareketlilik karşısında doğru pozisyon alabilmek adına, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne bir an önce geçmemiz gerekmektedir. Bizler de inanıyoruz ki bu seçim sonuçları, Türkiye’nin 2023-2053 hedeflerinin gerçekleştirilmesi güçlü ve büyük Türkiye’ye giden yolda bütün engellerin bertaraf edilebilmesi adına büyük bir dönüm noktası olacaktır.  Seçim kararının şimdiden tüm ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz." dedi.

Ziyaret sonunda BULTÜRK heyeti MHP İstanbul İl Başkanlığına seçimlerde başarılar diledi.

bultürk istanbul mhp il başkanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı