Advert
Gölbaşı’nda 23 Nisan coşkusu
Gölbaşı’nda 23 Nisan coşkusu
Gölbaşı’nda 23 Nisan coşkusu

Gölbaşı’nda 23 Nisan coşkusu

Gölbaşı’nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 98. yılı coşkuyla kutlandı.

Atatürk büstüne çelenk konulması ile başlayan kutlamalar makamların miniklere devredilmesiyle devam etti. Kutlamalar Atatürk Sahil Parkı’nda yapılan gösterilerle sona erdi.

İlçedeki ilköğretim okulları Kaymakamlık, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gölbaşı Belediyesi’ne eş zamanlı ziyaretler gerçekleştirdi. Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, koltuğunu Atatürk İlkokulundan Muhammet Beşir Özdemir’e devretti.

Özdemir, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı’yı arayarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuryazarlık seferberliğinin son durumu hakkında bilgi aldı.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay da, makam koltuğunu Karagedik Ercan Ortaokulu öğrencisi Dilay Kanık’a teslim ederek, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milletin egemenliğinin ilan edildiği gün olan 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan etmesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın dünyada kutlanan ilk ve tek çocuk bayramı olması, tüm dünya çocuklarının bu bayram vesilesiyle bir araya gelmesi de çok anlamlıdır. Bugün 23 Nisan vesilesi ile koltuğumuzu sembolik olarak Dilay kızımıza bıraktık ama gelecekte bu koltukları onlar dolduracaktır. Unutulmamalı ki egemenliğimizin teminatı millet, milletimizin, şehrimizin, ülkemizin, yarınlarımızın, umutlarımızın, hayallerimizin teminatı ise sevgili çocuklarımızdır’’ şeklinde konuştu.

 

Gölbaşı Jandarma Komutanı Yüzbaşı Murat Kuyucu’nun koltuğuna Baldudak İlkokulu öğrencisi otururken, Gölbaşı Emniyet Müdürü İmdat Gökmen’in koltuğuna ise Ayşe Özbağ İlkokulundan İrem Çevik isimli öğrenci geçti.

Kutlamalar Atatürk Sahil Parkı’nda devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı yaptı.

Öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasıyla devam eden etkinlikte öğrenciler çeşitli gösteriler yaptı.

Etkinlikte şiir yazma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

Gölbaşı Atatürk Sahil Parkında düzenlenen etkinliğe Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısı Ali Çalık, Gölbaşı İlçe Jandarma Komutanı Murat Kuyucu, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü İmdat Gökmen, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı, belediye ve kaymakamlık birim müdürleri, çok sayıda öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı 23 Nisan Kutlama
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500