Advert

Kadınların Değişmez Mekanı

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın kadınlara özel hizmet vermesi için 2016'da hizmete açtığı Turuncu Kafe’de katılımcılar; düzenlenen seminer ve eğitimlerle yeni bilgiler öğrenirken, drama atölyesi, sosyal ve kültürel faaliyetlerle de birlikte eğlen

Kadınların Değişmez Mekanı
Kadınların Değişmez Mekanı Murat YILDIZ

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın kadınlara özel hizmet vermesi için 2016'da hizmete açtığı  Turuncu Kafe’de katılımcılar; düzenlenen seminer ve eğitimlerle yeni bilgiler öğrenirken, drama atölyesi, sosyal ve kültürel faaliyetlerle de birlikte eğlenerek kaliteli zaman geçirmeye devam ediyor.

Kadın Danışma Merkezi’nin uygulama alanı olarak çalışmalarını yürüten Turuncu Kafe'de bahar programı yoğun geçerken kadınların ilgisi de giderek artıyor.

Prof. Dr. Nurten Budak “Sağlıklı Beslenme ve Kilo Kontrolü”,  Nefes Terapisti ve Eğitim Uzmanı Emel Algül ile “Zaman Algısı ve Duyguların İyileştirilmesi”,  ŞÖNİM Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi uzmanlarıyla birlikte “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği”,  Aile Danışmanı ve Cinsel Eğitim Uzmanı Gökçe Kaygısız  “Ailede Çocuğa Cinsel Eğitim Verilmesi” konusunda söyleşiler gerçekleştirerek katılımcıların merak ettikleri soruları da yanıtladılar.

TURUNCU KAFE'DE BİR İLK
Açıldığı günden bu yana kadınlara hizmet veren Turuncu Kafe’de bir ilk gerçekleştirildi. Aile ilişkilerinin güçlendirilmesi, iyi bir ebeveyn olmak ve duygu  farkındalığını arttırmak için erkek katılımcılarla da atölye çalışmalarına başlandı. Dede ve babalardan oluşan iki nesille “Baba-Çocuk İlişkisi” üzerine söyleşi yapılırken, “Öfke ve Öfke Kontrol Yöntemleri” üzerine Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde Sosyal Çalışmacı Umut Yaşar Göç’le de bir söyleşi gerçekleştirildi. Ayrıca bir grup kadın katılımcı Bağlum’da bulunan Abdurrahim Karakoç Spor Tesislerinde yüzme kursunu tamamlarken, bir grup katılımcı da KOSGEB iş birliği ile düzenlenen dört günlük yoğun bir eğitimin ardından KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Belgelerini almaya hak kazandılar.

Kafenin kültürel etkinlikleri de hız kesmeden devam ediyor,  düzenlenen Konya gezisinde katılımcılar, Hz. Mevlana Türbesi, Şems-i Tebrizi, Alaaddin Tepesi, tarihi camiler ve 5000 yıllık bir tarihe sahip eski Rum Köyü Sille'yi gezerek bol bol fotoğraf çektiler.

Ailede Çocuğa Cinsel Eğitim Verilmesi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Zaman Algısı ve Duyguların İyileştirilmesi Sağlıklı Beslenme ve Kilo Kontrolü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı