Advert

Duruay: “Konya yolunda deplase çalışmaları başladı”

Duruay: “Konya yolunda deplase çalışmaları başladı”

Duruay: “Konya yolunda deplase çalışmaları başladı”
Duruay: “Konya yolunda deplase çalışmaları başladı” Önder Ataseven

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, gazetecilere Konya Yolu projesi hakkında bilgi verdi.

Kahvaltıda basın mensupları ile bir araya gelen Başkan Duruay, Konya Yolu projesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Duruay, Konya Yolunun alta alma çalışmalarında Gölbaşı Belediyesine ve Gölbaşı Halkına büyük sorumluluklar düştüğünü söyledi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, “Doğalgaz, ASKİ su ve kanalizasyon boruları ile TÜRKSAT ve Türk Telekom kabloları ile ilgili deplase çalışmalarımız devam ediyor. Bu konu ile ilgili karayolları ile birlikte bir dizi toplantı gerçekleştirdik. Tüm kurumlarımızla toplantılarımızı bitirdik.  Ağaçların başka bir yere taşınma işlemleri sona erdi. Konya yolunun alta alınması ile ilgili gerekli çalışmalarımızı başlattık” dedi.

 

Projenin Gölbaşı’nın olmazsa olmazlarından olduğunu vurgulayan Başkan Duruay, açıklamasına şöyle devam etti,

“Bu konuda bizden desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımıza, bakanlarımıza ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Bizim iki önemli sıkıntımız vardı bir gölümüz biride Konya yolu idi gölümüz temizleniyor Konya yolu ile ilgili çalışmalarımıza da başladık. Allah izin verirse oda sene sonunda bitecek buda Gölbaşı’mıza büyük bir meydan kazandırmış olacak ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırmış olacak”

Konya yolu yapımı aşamasında vatandaşların sıkıntı çekmemesi için gerekli çalışmaları yaptıklarını vurgulayan Fatih Duruay, “Altı ay sıkıntı çekebiliriz bunu en aza indirgemek için İki seyyar üst geçit yapılacak. Bazı sıkıntılarımız olacak ama Gölbaşı’mızın hasretle beklediği iki yakasının bir araya getirme çalışmamız bu proje ile gerçekleştirmiş olacağız. Gölbaşı Halkımız bu konuda duyarlı onlar da Konya yolunun alta alınmasını çok istiyorlar”

Konya yolu projesinin Gölbaşı’nda trafik sorununa da rahatlatacağını vurgulayan Başkan Duruay,

“Konya yolu alta alınmasından sonra Gölbaşı’mızda trafik kazalarına daha da azalmasına vesile olacak bu konuda daha önce çeşitli noktalara kavşaklar yaparak trafik kazalarını en aza indirgemeye çalıştık. Bildiğiniz gibi daha önce Aksaray- Ankara Otoyolu 2019 da tamamlandıktan sonra buradaki trafiğin bir kısmı oraya akacağı için burada ki trafik yoğunluğu azalacak” ifadelerini kullandı.

Konya Yolu tamamlandıktan sonra bu alana büyük bir kent meydanı yapılacağını ifade eden

Duruay, “Daha önceden Milli Eğitim Bakanı’mızın katılımı ile Kent Meydanı ve Eğitim Kampüsü protokolümüzü imzaladık Konya Yolu tamamlandıktan sonra bu projemize başlayıp Gölbaşı’mızı büyük bir kent meydanına kavuşturmuş olacağız”

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, yapılan çalışmaları inceledikten sonra beraberinde ki heyetle birlikte vatandaşları ve esnafı gezerek proje hakkında bilgilendirdi.

Ankara Gölbaşı Konya Yolu Fatih Duruay
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı