Advert
Siyaset
Giriş Tarihi : 10-04-2018 14:27   Güncelleme : 10-04-2018 14:27

Köpek Barınağı Gölbaşı’nda Taşınmalı

Köpek Barınağı Gölbaşı’nda Taşınmalı

Köpek Barınağı Gölbaşı’nda Taşınmalı

Belediye Başkanı Fatih Duruay , Hürriyet Ankara Koordinatörü Deniz Gürel ve Murat Yılmaz’ın sorularını yanıtladı.

Hürriyet Ankara Koordinatörü Deniz Gürel ve haber ekibinin, 2019’da yapılacak yerel seçimlerin nabzını ‘Seçime 1 Kala’ yazı dizisiyle tutuyor.

Seçime 1 Kala’nın dokuzuncu konuğu Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay oldu.

Gündeme dair açıklamalarda bulunan Başkan Duruay, “Verdiğimiz 54 sözümüz vardı. Bunların birçoğunu yerine getirdik. Sosyal konut projemiz var. TOKİ tarafından, Gölbaşı Yurtbeyi Mahallesi’nde 7-8 bin civarında konut yapılacak. Dar gelirli vatandaşlarımız için yapılıyor, kira öder gibi daire sahibi olacaklar” dedi.

İşte başkan duruay verdiği röportajın başlıkları

Konya Yolu’nun alta alınmasıyla artık Gölbaşımız iki yakası bir birbirinden ayrı kent görünümünden kurtulacak.

‘Okulların Taşınması ve Kent Meydanı Düzenlenmesi Projesi’ kapsamında yaklaşık 26 bin 200 metrekare alanda yer alan Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi ve yanında yer alan eski okul yapıları yıkılıp, Bahçelievler Mahallesi’nde daha modern bir eğitim kampüsü oluşturulacak.

Konya Yolu’nun yer altına alınması projesi, Kent Meydanı park alanı düzenlenmesi projesi ve Atatürk Sahil Parkı ile birlikte birleştirilmesiyle Gölbaşı’nın nefes alması sağlanacak, toplam 152 bin metrekare büyüklüğünde yeşil alan oluşturulacak.

Mogan Gölü’nün temizliği projesi Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise ikinci en büyük iç su temizlik projesi olma özelliği taşıyor. Gölün su derinliği ve su hacminin artmasıyla göldeki mevcut ekosistem eski doğal konumuna dönecek. Projenin amacı gölün eski temizliğine kavuşarak ailelerin huzurlu vakit geçirmelerini, balık tutmalarını sağlamak.

 

KÖPEK BARINAĞI GÖLBAŞI’NDAN TAŞINMALI

Köpek barınağının Gölbaşı’ndan başka bir yere taşınması gerekiyor. Onunla ilgili çalışmalarımız var. Uygun bir alana gitmesini istiyoruz. Bu hayvanlar da bize muhtaç hayvanlar. Çözüm bulunarak buradan taşınmasını istiyoruz.

 

Tekrar aday olacak mısınız?

Nasipse tekrar aday olmayı düşünüyoruz. Konya Yolu alta alındıktan sonra insanların tebessümünü belediye başkanı olarak görmek isterim. Benim hayalim, zordur ama Gölbaşı’na güzel bir kentsel dönüşüm yapmak. Kenti taşımak ve yeni cazibe merkezleri açmak isterim.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
141. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA