Advert

Başkan Beyazıt, “iktidar partisinin içerisinden siyasetçilerle bile istişareler yapılıyor”

Başkan Beyazıt, “iktidar partisinin içerisinden siyasetçilerle bile istişareler yapılıyor”

Başkan Beyazıt, “iktidar partisinin içerisinden siyasetçilerle bile istişareler yapılıyor”
Başkan Beyazıt, “iktidar partisinin içerisinden siyasetçilerle bile istişareler yapılıyor” Önder Ataseven

Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Fatih Beyazıt, “İktidar partisinin içerisinden siyasetçilerle bile görüşülüyor” dedi.

Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği üyeleri ve Saadet Partisi Ankara İl Teşkilatı kahvaltıda bir araya geldi.

 

Düzenlenen toplantıdan dolayı Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği’ne teşekkür eden Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Fatih Beyazıt, derneğin özlenen bir Türkiye tablosu olduğunu ifade etti.

 

Beyazıt, şöyle konuştu:

 

“Burada görmüş olduğumuz tablo derneğiniz açısından aslında Türkiye için özlenen tablonun vesikasıdır. Normalde basın dediğimiz zaman hep rekabet içerisinde olan, o rekabeti de maalesef bazen ölçüsüzce farklı noktalara taşıyan bir sektör malumunuz. Ancak burada ben bakıyorum ki, Ankara’nın her ilçesinden her gazete, her televizyon tabii çizgisi olan, adalet ve hak anlayışı olan ve düzgün yayın yapan gazetelerimiz, televizyonlarımız böyle bir dernek çatısı altında faaliyetlerini el birliğiyle yürütmeye çalışıyor. Bundan dolayı sizlere müteşekkirim. Cenabı Allah inşallah nasip eder ve biz bu tabloyu bütün ülke çapında görürüz.”

 

Toplantıda dernek üyesi gazetecilerden gelen soruları yanıtlayan Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Fatih Beyazıt, cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik kamuoyu araştırmalarına devam ettiklerini söyledi.

 

Saadet Partisi'nin Abdullah Gül'ü aday göstereceği yönündeki iddialara ilişkin sorulan soruya Beyazıt, “Evet, Abdullah Gül de bizim şartlarımızı taşıyan aday adaylarının arasında olabilecek bir siyasi kimliktir” şeklinde cevap verdi.

 

Ak Parti içerisinden siyasetçilerle de görüşüldüğünü vurgulayan Beyazıt, şunları aktardı:

 

“Olabilir. Bakın kesin ve net olur demiyorum, olabilir. Şu an için genel başkanımız da bu konuya açıklık getirdi, dört beş tane aday adayımız var. Abdullah Gül olacak mı? Evet, Abdullah Gül de bizim şartlarımızı taşıyan aday adaylarının arasında olabilecek bir siyasi kimliktir. Bugün bir aday arayışı içerisinde değiliz ama istişarelerimizi yapıyoruz. Kamuoyu yoklamalarımızı yapıyoruz. Hem muhalefetten hem de çok önemli bir bilgi olsun hatta iktidarın kendi içerisinden bireysel olarak siyasetçilerle istişareler yapıyoruz. Özellikle geldiğimiz bugünde ‘senin orada ne işin vardı’ hesabından dolayı insanlar çekinerek ve korkarak geliyorlar ama iktidar partisinin içerisinden siyasetçilerle bile istişareler yapılıyor.”

 

Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği Başkanı Kenan Akçahanoğlu da düzenlenen toplantıdan dolayı Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Fatih Beyazıt’a teşekkürlerini iletti.

Ankaraİl Başkanı Fatih BeyazıtSaadet PartisiTürkiye Yerel Gazeteciler Derneği
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı