Advert
MHP, meclisi terk etti
MHP, meclisi terk etti
Gölbaşı Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısında faaliyet raporuna ilişkin gündem konuşmaları üzerine mecliste gergin anlar yaşandı.

 

Açılış konuşmasını Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’ın yaptığı toplantıda Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Ramazan Şimşek, MHP Grubu adına söz alıp faaliyet raporunu değerlendirdi. Şimşek’in ardından MHP’li meclis üyeleri Nevzat Dulkadir, Lütfi Akşit ve CHP Grup Başkanvekili Bülent Elikesik de gündeme dair açıklamalar yaptı.

2017 faaliyet raporu hakkında yapılan değerlendirmelerin ardından Belediye Başkanı Fatih Duruay kürsüye çıkarak soruları yanıtladı.

Ramazan Şimşek’in belediye ve ilçe teşkilatının koordinasyonunun sağlanamadığına yönelik yaptığı eleştirilere sert cevap veren Duruay, Şimşek’i Ak Parti’nin iç meselelerine karışmakla suçladı. Duruay, "Biz sizin MHP içindeki sorunlara karışıyor muyuz? Sen benim aile içi meselelerime karışamazsın. Adaylık düşündüğünü hepimiz biliyoruz, çık açıkça konuş" dedi.

Ak Parti Grup Başkanvekili Gökhan Koçak ise kürsüden yaptığı açıklamada “Başkanımıza gerekli eleştirileri biz de yapıyoruz, o da bu konuda bir açıklama yapacaktır zaten. Ancak yapılan hizmetlerin ‘zaten yapılmak zorunda’ denilerek görmezden gelinmesi doğru değil” dedi.

Duruay’ın konuşmasının ardından söz hakkı almak isteyen Ramazan Şimşek’e söz verilmedi. Söz alma tartışması sürerken Belediye Başkanı Fatih Duruay’ın oturumu yöneten Murat Bey Balta’ya “Oylamaya geçsene başkanım, hayır söz hakkı yok, oylamaya geç” demesi dikkat çekti.

MHP Grubuna cevap hakkı tanınmaması ve oylamaya geçilmesiyle birlikte MHP Grup Başkanvekili Ali İhsan Güçlü, “Biz bu faaliyet raporuna MHP Grubu olarak ret oyu veriyoruz ve meclisi terk ediyoruz” dedi. Ardından MHP’li meclis üyeleri meclis salonundan ayrıldılar. Toplantı sona erdikten sonra meclis koridorunda Duruay ve Şimşek karşılıklı olarak tartışmaya devam ederken Şimşek'in "Basın önünde tartışmayalım başkanım" sözüne Duruay, "Bırak çeksinler, çekin" diye cevap verdi.

2017 faaliyet raporu Ak Parti ve CHP’nin oy çokluğuyla kabul edildi.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Fatih Duruay MHP Ak Parti Ramazan Şimşek meclis
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500