Advert

Gündem: Faaliyet raporu

Gölbaşı Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısında 2017 faaliyet raporu incelendi.

Gündem: Faaliyet raporu
Gündem: Faaliyet raporu Nisa Sayar

Hazırlanan rapora ilişkin Gölbaşı Belediyesi CHP Meclis Üyesi Bülent Elikesik ve MHP Meclis Üyesi Nevzat Dulkadir açıklamalarda bulundular.

Elikesik’in konuşması şu şekildeydi:

“Gölbaşı Belediyesi’ne seçilen baştan siz olmak üzere meclis üyeleri olarak bizler son faaliyet raporumuzu görüşmek için toplanmış bulunmaktayız. Gölbaşı'nda yaşayan her bireyin eşit yurttaşlık ilkesi, adalet, hak ve hukuk içerisinde görev yaptığımızı umuyorum. Son 4 yılda halkın menfaatleri doğrultusunda yapılmış her türlü hizmetin elimizden geldiği kadar yanında olmaya çalıştık. Son 1 yılımız da bu bilinç ve sorumlulukla devam edecektir. 2014 yılında göreve geldiğimizden beri Gölbaşı’nın temel sorunları olan Konya yolu ve Mogan Gölü temizliği ile ilgili belediye yönetimine destek verdik. Ve sonuçlarını bu yıl almaya başladık. Buradan emeği geçen başta sayın belediye başkanına ve yönetim kadrosuna, muhalefet meclis üyelerine, belediye personeline teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Sosyal belediyecilik anlamında kısmen de olsa yönetimin bir şeyler yapmaya çalıştığı aşikar. Ancak yeterli mi? Değil. Örneğin turizm kenti olan Gölbaşı için hangi yatırımlarda bulundunuz ya da bulunacaksınız? Turizm anlamında yatırımcıyı teşvik etmek anlamında ne tür yatırımlarda bulundunuz? Mesela diğer ilçelere nazaran daha büyük arazi yapısına sahip olan Gölbaşımıza, Ankaramızda kapanan hayvanat bahçesini taşımayı düşündünüz mü?”

ÜVEY EVLAT MUAMELESİNE DEVAM MI?

“Cephe giydirme çalışmalarında 4 yıldır dediğim gibi yine diyorum Karşıyaka mahallesini üvey evlat olarak görmeye devam ediyorsunuz. Biz meclis üyelerinin bilgilendirildiği gibi Karşıyaka pazar yerinin de sosyal bir alana çevrilmesi anlamında çalışmalar yapıldığını belirtmiştiniz. Bununla ilgili hangi aşamadasınız? Yoksa üvey evlat muamelesine devam mı?

Vatandaşlarımızdan gelen yoğun istek ve önerilere rağmen büyükşehirle koordineli bir şekilde mezarlık alanına bir cami ve taziye evi yapılması mümkün müdür? Bu projenin gerçekleşmesini tam anlamda destekliyoruz. Dedik.. Dedik.. Dedik.. Bir daha diyoruz. Başıboş köpeklerle ilgili biz hazırız eylem yapmaya, siz de var mısınız barınağın taşınması ile ilgili.. Gençlerimize yönelik sosyal belediyecilik anlamında neler yaptınız, neler yapmayı planlıyorsunuz. Örneğin sinema ve tiyatro salonu gibi.. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize saygılar sunuyorum.”

Dulkadir’in konuşması şu şekildeydi:

2017 faaliyet raporunu inceledik, güzel kuşe kağıda basılmış, gayet şık olmuş. Faaliyet raporunda kurban kesim alanının ne kadar modern bir alan olduğundan bahsediliyor. Orada kurban kesen vatandaşların kurbanlarını tozun toprağın içinde kestiklerini herkes biliyor. Halbuki daha modern ve steril bir ortamda kesilmesini arzu ederdik, herhalde o da olur. Ahiboz’a yapılacak olan mezbahane yapılır biter inşallah, temennimiz budur.

Gölbaşı’nın her seçimde başkan adaylarının vaatleri arasında köpek barınağının kaldırılması oluyor. Maalesef bu sorun hala devam ediyor. Toplu halde sokaklarda dolaşan köpekler vatandaşlara saldırmakta.

Ayrıca ilçemizin bazı caddeleri cephe yenileme çalışmalarıyla estetik bir görüntüye kavuştu. İki defa verdiğimiz önerge doğrultusunda 2017’de programa alındığı söylenen Karşıyaka Mahallesi, Haymana yolu cephe yenileme çalışması hangi aşamadadır?”

3 AYDA ÖNERGEMİZE CEVAP VERİYORSUNUZ

“Stratejik hedeflerde imar müdürlüğünün görevleri arasında kent estetiğini bozan kaçak yapılaşmayı önlemek için gerekli tedbirleri almak diyor. Tedbirleri alıyor da kaçak yapılar devam ediyor. Almasa acaba Gölbaşı’nın hali nasıl olur. Daha önce de verdiğimiz önergelere de Alparslan Türkeş parkındaki kültür merkezinin düğün salonuna dönüştürülmesini sormuştuk. 3 ay önce verdiğimiz önergeye cevap bu hafta geldi. Biz kaçak yapılan imalatları tadilat ruhsatının alınıp alınmadığını sorduk ama bize verilen cevap olayı geçiştirme cevabı. Aynen şöyle diyor encümene sevk işlemi yapılmıştır. Haftada iki defa toplanan encümen herhalde bir karar verir de onun da yazılı ya da sözlü cevabını verirsiniz.

Hepimizin amacı Gölbaşı’nda yapılacak güzel işlere destek vermek. Bunu da bu dönem bu meclisin yaptığını düşünüyorum. Mesela gölün temizlenmesi, Konya yolunun alta alınması, kent meydanının protokolünün yapılması.. Size imza yetkisini bu meclis verdi, tabii bunları Gölbaşımız için güzel işler. Bir de gittiğimiz yerlerde meclis üyesi olarak sorulan bazı sorular oluyor. Merkez 74 parsel göl kenarı, burada bazı üzücü olaylar oldu ama buranın yapıldığını insanlar biliyor ayrıca yumru tepe denen bölgede de kaçak yapıların yapıldığı söylentileri var. Bu konularda bizleri ve kamuoyunu aydınlatırsanız memnun oluruz.”

Ankara Gölbaşı meclis Fatih Duruay Ramazan Şimşek Nevzat Dulkadir Bülent Elikesik faaliyet raporu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı