Advert

Duruay’dan Ramazan Şimşek’e sert tepki

Gölbaşı Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısında Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Ramazan Şimşek’in faaliyet raporuna ilişkin konuşması üzerine mecliste gergin anlar yaşandı.

Duruay’dan Ramazan Şimşek’e sert tepki
Duruay’dan Ramazan Şimşek’e sert tepki Nisa Sayar

 

Mart ayı olağan toplantısının son oturumunda Gölbaşı Belediyesi’nin faaliyet raporu gündemdeydi. Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’ın 2017 faaliyet raporunu açıklamasının ardından MHP Grubu adına söz alan Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Ramazan Şimşek’in faaliyet raporuna ilişkin yaptığı açıklama sonrası mecliste gergin anlar yaşandı.

Şimşek’e cevap veren Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, “Benim aile içi meselelerim seni niye ilgilendiriyor. Sen buna karışamazsın” dedi.

Sert konuşan Duruay, “Ramazan kardeşime bir şey söyleyeceğim ama öncelikle bu denetim komisyonundaki arkadaşların tavsiyelerinden dolayı, teşekkür ediyorum onları değerlendirelim inşallah. Tabii Ramazan’ın aslında kendisini hiç alakadar etmeyen konulara, benim teşkilatıma, aile içime karışmasının hiçbir manası yoktu. Sen buna karışamazsın! Sen teşkilatınla bir ol, olma.. Eğer bu teşkilatı bu kadar düşünüyorsan niye bırakıp da gittin, neden gittin ya? Seni ne ilgilendiriyor? Bu ilçe başkanıyla anlaşıyoruz, öbürüyle anlaşamıyoruz.. Sen teşkilatınla iyi ol, şöyle yap, böyle yap.. Burası seni hiç ilgilendirmez. Bu bizim kendi aile içi meselemiz. Biz sizin MHP içerisine karışıyor muyuz veya CHP’nin içerisine karışıyor muyuz, herhangi bir şey diyor muyuz? Senin de demeye hiç hakkın yok.” ifadelerini kullandı.

Faaliyet raporu ve diğer gündem dışı konulara yönelik eleştirileri yanıtlayan Duruay şöyle konuştu:

“Ayrıca vebali de günahı da senden çok daha iyi biliriz biz, tamam mı? Şuradaki konuşmanın yarısı vebal ile günah ile geçti. Eğer sen güvenmiyorsan, vatandaş güveniyor, güvendi ki bize oy verdi bizi buraya getirdi. Vebali en az senin kadar biliriz biz de, bu konuşmalarının çoğu tabiri caizse bize hakaretvari konuşmalar. Siyaset de yapabilirsin, adaylığı düşündüğünü de herkes biliyor. Çıkarsın meydana konuşursun. Bakın bütün belediye başkanlarının vermiş olduğu vaatler var. Bizden önceki iki belediye başkanı da Dr. Şerafettin Tombuloğlu lisesinin oradaki üstgeçide çıkıp biz bu Konya yolunu yapacağız dedi ama bize nasip oldu ve ben burada her konuşmamda meclis üyesi arkadaşları onure ettim. Hiçbir zaman ben meclis üyesi arkadaşlara hizmete karşısınız demedim. Her yapılan hizmette her protokolde ben sizlere teşekkür ettim.”

KİMSE BİZE VEBALİ ÖĞRETEMEZ

“Gölbaşı’na hizmette hep beraber olacağız ama hatalarımız, yanlışlarımız olabilir mi? İnsanız, beşeriz, yapabiliriz ama bize hiç kimsenin vebali, günahı öğretmeye hakkı yok. Kıskanıyor mu kıskanıyor, doğrudur. Çünkü Gölbaşı’nda vaat edilip de yapılmayan şeyleri biz yaptık, bu dönemde yaptık. Ben yine söylüyorum, bu meclisten de bu yetkiyi veren arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum. Gölbaşı’nda gölün temizlenmesini hayal olarak görenler bugün gölün temizliğini görüyorlar. Şu anda eğer inanmayan varsa da şuradan çıktığı zaman o tekneyi görür.

Dünyanın en büyük projelerinden bir tanesi Gölbaşı’nda şu anda yapılıyor. Turizm için bir şey yapıldı mı deniliyor, işte Gölbaşı’ndaki bu temizlik turizm için yapılmadı da ne için yapıldı? Avrupa’nın en büyük projesi, bununla övünmeyeceğiz de neyle övüneceğiz? Konya yolu ile iki yakamızın bir araya gelmesi projesinde burada sizlerin oyuyla biz protokol yapmak için yetki aldık, teşekkür ediyorum, bütün gruplara teşekkür ediyorum. Bugün yapılmıyor mu arkadaşlar, tabii ki övüneceğiz. Biz bunlarla övünmeyeceğiz de ne yapacağız?

Hastane senin ilçe başkanlığın döneminde başlamadı mı? Ama şimdi bitti, şimdi inşaat yarı oldu. Tabii ki bazı şeyler uzun oluyor, bazı şeyler hemen olmuyor. Mesela Konya yolu projesinin 1 sene sürdüğünü biliyor musunuz? Tam 1 sene sürdü ve gölün temizliğindeki o yapılan araştırmalar, çalışmalar 1 sene sürdü, orada iki sefer çevrecilikle ilgili seminer yapıldı bunlar bugüne hemen gelmedi, getirip de kepçeyle alınmadı.

Evet, AVM yapılmasını bazı arkadaşlar söyledi, hangi yere yapacaksınız AVM’yi? Köpek barınağını herkes söyledi, köpek barınağını biz getirmedik. Köpek barınağına karşı olanlar kadar da o köpek barınağının kalmasını isteyenler var. Biz de kalkmasını istiyoruz, şehir merkezimize yakışmadığını biliyoruz, bununla ilgili çalışmalarımızı da yapıyoruz. O hayvanlar insanlara muhtaç hayvanlar, evet insanlar çok daha kıymetli ama bu hayvanlar da insanlara muhtaçlar. Onların da vebali var Sayın Ramazan Bey, onlara da veballiyiz! Onlar eğer sokakta geziyorsa hepimiz bunun vebalindeyiz.”

SİZ DE ÇALIŞSAYDINIZ SİZİN DÖNEMİNİZDE YAPILIRDI

Şimşek’in devlet desteğiyle yapılan projelere yönelik atfına cevap eren Fatih Duruay şunları söyledi:

“Şimdiye kadar hangi partili olursa olsun gidip de bu işlerin arkasını kollamadı, hiç kimse defalarca bakanın yanına gitmedi, müsteşarın yanına gitmedi, milletvekillerinin yanına gidip de bizlerin buna ihtiyacı var, bunları yapmamız lazım demedi. Hiç kimse gelip de Konya yolunu yapalım demez. Eğer gidip de siz oralardan hizmet istemezseniz, hiç kimse gelip yapmaz. Gidip de gerçekten halisane şekilde, içtenlikle çalışırsan ve Gölbaşı’na hizmet etmek istiyorsan işte o zaman olur bunlar. Bu yapılanlar da bu emeğin karşılığıdır.

Ben yine söylüyorum sanayinin içinde yetişip büyüyen bir arkadaşınızım. Bu sanayideki insanların hiçbir tanesi ister mülk sahibi olsun, ister orada usta olsun, ister çırak olsun hiç kimse orada mağdur olmayacak. Bunu biz sanayi esnafımızla da konuştuk, muallak olan bir şey yok.

Şunu demek istiyorum; eğer sizin zamanınızda da uğraşılsaydı, birazcık gidip de hizmet istiyoruz denseydi emin olun ki gelirdi. Bunun ispatı da cephe yenilemede bundan önceki dönemde MHP’li belediyeye verilen destektir. Eğer istiyorsanız onların ne kadar şehircilik bakanlığından yardım alındığını da sizlere verebiliriz. Ben yine zamanında ‘Allah nasip ederse sene sonuna kadar Konya yolunun en azından ihalesi yapılacak’ demiştim. Ali İhsan (Tunç) Bey de inşallah diyerek kinayeli bir şekilde söylemiştiniz.  54 tane verdiğimiz sözün birçoğunu yerine getirdik, en büyüklerini yerine getirdik. Sosyal konut ile ilgili de TOKİ ile yaptığımız görüşmelerde bölge olarak planın sınırlarını belli ettik ve biz burada kurum görüşlerine müracaat ettik. Allahın izniyle orada o sosyal konutları yapacağız inşallah. Eleştiriler için de teşekkür ediyorum, tavsiyeler için de teşekkür ediyorum ama yine söylüyorum biz vebali, haramı, helali Ramazan Bey’den çok çok daha iyi biliriz.”

Ankara Gölbaşı Fatih Duruay meclis toplantı faaliyet raporu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı