Advert
Şimşek konuştu, meclis karıştı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Şimşek konuştu, meclis karıştı
Gölbaşı Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısında Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Ramazan Şimşek’in faaliyet raporuna ilişkin konuşması üzerine mecliste gergin anlar yaşandı.

Mart ayı olağan toplantısının son oturumunda Gölbaşı Belediyesi’nin faaliyet raporu gündemdeydi. Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’ın 2017 faaliyet raporunu açıklamasının ardından MHP Grubu adına söz alan Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Ramazan Şimşek’in faaliyet raporuna ilişkin yaptığı açıklama sonrası mecliste gergin anlar yaşandı.

Şimşek şöyle konuştu:

“Bizler yapılan hiçbir hizmete ne karşıyız ne de muhalif. Kıskanmak, sırf laf olsun, siyaset olsun diye de kötülemek gibi bir düşüncemiz yok. Sizin ben yaptım oldu zihniyetiyle yapığınız yanlışları dile getiriyoruz. Bu da bizim en doğal hakkımız. Yapılan hiçbir hizmeti küçümsemiyoruz, görmezden gelmiyoruz. Ama düşünmeden de istişare yapmadan da geçemiyoruz. Yapınca da nelerin doğru, nelerin yanlış, nelerin gerekli ve gereksiz olduğunu sokaktaki vatandaşla birlikte değerlendiriyoruz.”

4 YILDA BİTİRDİĞİNİZ BİR TESİS VAR MI?

“Siz iktidarın gücüyle, verdiğiniz vaatlerle seçim kazandınız. Vatandaş inandı, üçlü olsun güçlü olsun zihniyetiyle geldiniz. 5. yılınızda Gölbaşı’na hangi çağı atlattınız? Yapılması elzem olan hizmetleri yapmakla, çok iş yaptık demenizin, övünmenizin hiçbir anlamı ve gereği yok. 4 yılda bitirip açılışını yaptığınız hiçbir tesisiniz var mı? Övündüğünüz, yıkıp yaptığınız tesisler ile yeni yaptığınız 2-3 tesisi de son seneye açılış yapmak için bırakmışınız. Bu, vatandaşın aklıyla dalga geçmektir.”

BUNUN ‘MABALI’ VAR BAŞKAN..

“Devletten gelen yardımlar, sattığınız arsalar, çektiğiniz krediler, toplandığınız vergiler, harçlar, bağış niteliğinde gelen yardımlar. Bunların hepsini toplayıp nerelere harcadığınızın, neler yaptığınızın, ne kadar daha borçlandığınızın hiç hesabını yaptınız mı? Burayı bir işletme olarak düşünüp bu işletmenin de sizin olduğunu hayal ederek yine aynı işleri, aynı harcamaları, aynı toleransları, aynı hataları görmezlikten gelebilir miydiniz? Gelemezdiniz. Bu kadar rahat harcayamaz, heba edemezdiniz. Ama yazıktır, günahtır. Bunun vebalini ödeyemezsiniz. Bunun mabalı var başkan mabalı..

2014 ve 2017 yılları arasında 84 milyon TL arsa satışlarından, 50 milyon TL civarında banka kredilerinden ve 342 milyon TL diğer gelirlerden bütçesi olan bir belediyenin 4 yıl boyuncu bir tane açılış yapmaması sizce normal mi? Bunun övünülecek tarafı nedir?

İktidar ve muhalefet üyeleriyle burada bir meclis var. Bizimle paylaşın, istişare yapın diye defalarca söyledik. Sonuçta Gölbaşı’na hizmet için gelmiş, seçilmiş insanlarız. Ama siz sadece yetki almanın dışında hiçbir işte muhalefetin ne fikrini aldınız, ne istişare yaptınız. Ben yaptım oldu zihniyetiyle de bizleri yok saydınız. Eleştirilme noktasında kendi hatanızı örtbas etmek için bizi siyaset yapmakla suçladınız.”

TEŞKİLATINIZLA YAŞADIĞINIZ SIKINTILARIN BEDELİNİ GÖLBAŞI ÖDEDİ

“Bir siyasi otoritede en önemli şey teşkilattır. Teşkilatıyla birlikte hareket eden her siyasi iktidar başarılı olur ve de olmuştur. Güzel olan da budur. Yapılması, yaşanması gereken de budur. Teşkilatıyla hareket etmeyen siyasi iktidarların da zararı, bulunduğu yöreye olmuştur. Hele bir de hem genelde hem yerelde iktidar olan siyasilerin geçmişte özellikle Gölbaşımıza neler kaybettirdiğini, en iyi biz yaşayanlar biliriz. Sizin teşkilatınızla birlikte olmanızdan rahatsız değiliz. Bilakis hizmet verme konusunda birlikte hareket edilir, bir güç oluşturulursa buna Gölbaşımız adına memnun oluruz. Son 4-5 aydır görüyoruz, teşkilatınız ile güzel bir görüntü veriyorsunuz. Bu sizin hizmet alma noktasında daha rahat hareket etmenizi sağlayacaktır. Doğru olanı yapıyorsunuz. Bunda ne bir sıkıntı, ne de bir rahatsızlığımız var. Sorun, geçen 4 yılda bir araya gelmediğiniz, birlikte hareket etmediğiniz, yeni teşkilatınız ile 4-5 ayda verdiğiniz görüntüyü 4 yıl boyunca eski teşkilatınız ile vermeyerek, iktidar partisi olarak Gölbaşı’na kaybettirdiklerinizdir. Vaat edip de yapamadığınız 54 büyük projenin hesabını Gölbaşı size soracaktır. Gölbaşı’na kaybettirdiğiniz o 4 yılın hesabını veremezsiniz. Çünkü siz muhalefetteki bir siyasi partinin belediye başkanı değilsiniz. İmkanlarınız ve vaatleriniz var, bunlara karşılık bir de yaptıklarınız var. O güç ile bu yaptıklarınız yeterli değil. Beklentilere yetmedi. Yönetemediniz, beceremediniz. Bu yönetim size gömlek olarak büyük geldi. Zaten sıkışık olan Gölbaşı’nı daha sıkışık hale getirmek için çaba harcadınız. Sonuçta kaybeden yine Gölbaşımız oldu.”

Gölbaşı’nın mevcut sorunlarına değinen Şimşek, belediye yönetimine sorular yöneltti:

“Gölbaşında kaçak yapı sorunu var, yok diyebilir misiniz? Gölbaşında park sorunu var, “geçmiş dönemden gelen sıkıntı” diyeceksiniz ama çözmek için ne yaptınız? Gölbaşında kaldırımlarda işgal sıkıntısı var. Gölbaşında sokak köpekleri sorunu var. Gölbaşında sinek sorunu var. Zübeyde Hanım’ı yıkmak hata idi. Tesis güzel, keşke başka yere yapsaydınız. Asfalt plentinini kiraya vermek hataydı. Ne kârınız oldu kiraya vermekle?

Gölbaşı’ndaki 20 bine yakın öğrencinin Ankara’ya gitmesine engel olacak sosyal tesis ve imkanlar yok. En büyük kayıp bu bence. Gölbaşı’nı içerde tutacak sosyal etkinlikler içinde olan büyük bir AVM yapsaydınız; sinema salonları, tiyatro salonları, oyun alanları, alışveriş yerleri, kafeler, rahat oto parkı olan.. Gölbaşı’na daha büyük hizmet etmiş olurdunuz.

Tamam, göl temizleniyor, çok sevindik hepimiz. Umut ediyoruz, inşallah söylediğiniz gibi olur. Beşinci seneye girdik. Diyeceksiniz ki başlayalı bir sene oldu. Erken başlasaydınız, güçlüydünüz..

5. seneye girerken yola başlıyoruz. Güzel.. Sonuna kadar yanınızdayız. Hastane yapılıyor, 5. sene. Güzel mi güzel.. Ama güç burada ortaya çıkmalıydı. Şimdiye kadar bunlar bitmeli, sonuçlarını da Gölbaşılı takdir edip değerlendirmeliydi. 5. senede mezbahane bitti mi? Gölbaşı sanayisi için geçmiş dönemi bir şey yapmamakla suçlarken, sanayi ile ilgili 5. yılınızda neyi bitirdiniz? Bütün bunları yarın burada seçimi kaybetmemek için son seneye bırakılan işler olarak düşündüyseniz, bu, millet ile dalga geçmek olur. Sizin acizliğinizden korkunuzu ortaya çıkarır.”

SEN YETER Kİ ÇALIŞ..

Ramazan Şimşek, konuşmasını “Sen yeter ki çalış, bu millet seni bir devirde değil, yaşadığın ve istediğin sürece seçecektir. Merak etme, hiç kimsenin yapılan ve yapılmayan hizmetleri göremeyecek kadar gözleri kapalı değil. Herkes yapılanı ve yapılmayanları görüyor. Ama siz sadece yaptıklarınızı görüyorsunuz, yapamadıklarınızı çoktan unutmuşsunuz.” ifadeleriyle sonlandırdı.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Ramazan Şimşek meclis toplantı faaliyet raporu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Taha     2018-04-07 10 numara konuşmuş.