Advert
Kültür-Sanat
Giriş Tarihi : 04-04-2018 18:34   Güncelleme : 04-04-2018 18:34

“Sette birbirimizi acımasızca eleştiriyoruz”

Algöz: “Sette birbirimizi acımasızca eleştiriyoruz”

“Sette birbirimizi acımasızca eleştiriyoruz”

Ankamall’da gerçekleşen Talkshow Ustalar Dizisi’nin konuğu Zafer Algöz oldu. Söyleşi yer yer kahkahalara sebep olurken Algöz’ün samimi açıklamaları izleyenler tarafından büyük alkış aldı.

 “Demet Akbağ ve Yasemin Yalçın tabanca gibi oyuncudur”

Söyleşide Türkiye’de takdir ettiği ve sevdiği oyuncular sorulduğunda Zafer Algöz samimi açıklamalarda bulundu.

Algöz, “Öyle oyuncular var ki mesela Türkiye’de, Demet Akbağ ve Yasemin Yalçın şu an aklıma ilk gelenler, tabanca gibi oyuncudur mesela, yani ne sette kaprislerini duyarsınız, üstüne üstlük müthiş set disiplinleri vardır, harika oyunculardır. Çok da tevazu sahibi insanlardır. Hangi rolde olurlarsa olsunlar müthiş iş çıkartırlar. Arif V 216’da da beraber oynadığımız Farah Zeynep Abdullah beğendiğim genç yetenek oyunculardandır.” dedi.

 “Cem, Ozan, ben sette birbirimizi acımasızca eleştiririz”

3435 Creatıve Ajans ve Ankamall tarafından ortaklaşa düzenlenen söyleşide açıklamalarda bulunan Zafer Algöz, “Çok yakın arkadaşlar olmamıza rağmen Cem Yılmaz da, Ozan Güven de, ben de yeri gelir Can Yılmaz da iş konusunda birbirimizi çok acımasızca eleştiririz. Cem de işinde çok titizdir. Dekordan kostümüne setin en ince ayrıntısına çalışır, sahne çekimindeyse birbirimizin oyununu beğenmediysek ‘Olmadı abi bu ya’ der, yeniden çekeriz. Hiçbirimiz de birbirimize asla gücenmeyiz” diye konuştu.

Tiyatronun, oyunculuğun er meydanı olduğunu ifade eden Algöz, şöyle konuştu:

“Oyuncu dediğin sinemada da oynar dizide de oynar reklam filminde de oynar tiyatroda da oynar. Ama tiyatro, tekrarı olmayan bir canlı performanstır ve oyunculuğun er meydanıdır. Yani bunların hepsini oyuncu dediğin kişi yapabilmelidir.”

Ankamall söyleşisinde izleyicilerden gelen bir soruyu cevaplayan Algöz, Kemal Sunal’a dair açıklamalar yaptı.

Zafer Algöz, yaptığı açıklamada ilk dizisinde oynayan kadroyu gördüğünde çok heyecanlandığını söyleyerek şunları ekledi:

“Bir baktım ki kadroya kimler kimler yok ki… Bir kere başrolde Kemal Sunal var. Kemal Abi o kadar ilgili, mütevazı ve özel bir şahsiyetti ki, benim heyecanımı görüp yol gösterdi ve ‘Benim de ilk dizim, ben de çok heyecanlıyım’ diyerek duygularımı paylaşmıştı. Müthiş bir oyuncuydu, inanılmaz komikti ve çok saygın bir üstad idi. Bu hayattaki en büyük şansım bu çok özel insanlarla aynı setleri paylaşmış olmam oldu. Ne mutlu bana ki Türkiye’nin en kıymetli sanatçılarıyla beraber çalışma şansım oldu.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA