Advert
Afrin şehitlerinin isimleri fidanlarda yaşayacak
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Afrin şehitlerinin isimleri fidanlarda yaşayacak
Gölbaşı Belediye Başkanlığı tarafından Zeytin Dalı Harekatı kapsamında şehit düşen Piyade Üsteğmen Oğuz Kağan Usta ve tüm şehitlerimizin adının yaşatılması için hatıra ormanı oluşturuldu.

Gölbaşı Belediye Başkanlığı tarafından TSK’nın Afrin’de terör odaklarına yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı kapsamında şehit düşen Piyade Üsteğmen Oğuz Kağan Usta ve tüm şehitlerimizin adının yaşatılması için hatıra ormanı oluşturuldu. 2023 fidanın dikildiği hatıra ormanına ‘Zeytin Dalı Harekatı Kahramanları Anısına Üsteğmen Oğuz Kağan Usta Ağaçlandırma Alanı’ adı verildi.

Ağaç dikim törenine Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısı Ali Çalık, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Murat Kuyucu, Ak Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan, Özel Harekat polisleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Ağaç dikme töreninde protokol üyeleri, ağaçları dikerek Afrin şehitlerinin künyelerini ağaçlara astılar.

Hatıra ormanı ağaç dikim töreninde öğrenciler Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ile birlikte Afrin’de şehit düşen askerlerin adını yaşatmak için diktikleri ağaçlara, şehitlerin künyelerini astılar.

Programda Gölbaşı Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu, Şehit Bülent Göçer İlköğretim Okulu, Toki Anaokulu ve diğer anaokullarından oluşan 250 öğrenciye ‘Hatıra Ormanı Sertifikası’ dağıtıldı.

Ağaç dikme töreni öncesinde konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, “Zeytin Dalı Harekatı kapsamında şehit düşen Gölbaşımızın evladı Piyade Üsteğmen Oğuz Kağan Usta ve bütün güvenlik güçlerimizin aziz hatıralarının sonsuza kadar yaşatmak için başlattığımız hatıra ormanı ağaçlandırma törenine katıldığınız teşekkür ederim. Zeytin Dalı Harekatı kahramanlarına, yurt içinde ve yurt dışında şehit olan askerlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Bugün burada anaokulu öğrencilerimizle şehitlerimizin adlarını, aziz hatıralarını sonsuza kadar yaşatacağız. Yavrularımız bu vesile ile hem yeşille buluşacaklar hem de vatan sevgileri pekişecektir” dedi.

Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan da yaptığı konuşmasında “Zeytin Dalı Harekatı'nda kaybettiğimiz şehitlerimize, geçmişten bugüne kadarki şehitlerimize bir hatıra olması için fidanlarımız toprakla buluşacak. Hepsini rahmetle, minnetle anıyoruz. Oğuz Kaan Usta bu toprakların evladı onu da rahmetle minnetle anıyor, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz” ifadelerinde bulundu.

Hatıra ormanına sedir ve karaçam olmak üzere toplam 2023 fidan dikildi. Programda dikilen 2023 ağacın 2023 yılında lider ülkenin Türkiye olacağını sembolize ettiği belirtildi.

 

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Zeytin Dalı Harekatı Oğuz Kaan Usta fidan dikimi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500