Advert
Sertifikalı ilkyardımcılar
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Sertifikalı ilkyardımcılar
-Yenimahalle belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre: Yenimahalle Belediyesi tarafından çalışanlara verilen “Temel İlk Yardım Uygulamaları” eğitimi tamamlandı. Eğitimi başarıyla sonlandıran personel, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yaz

Sertifikalarını alan çalışanlarını tebrik eden Başkan Fethi Yaşar “Gelişmiş ülkelerde, insan sağlığına yönelik bu tip konular o ülkede yaşayan her vatandaşın bilmesi, öğrenmesi kanunen zorunlu olduğu konulardır. Olası bir acil durumda ilk yardımın nasıl olacağını hepimizin bilmesi gerekiyor. İnşallah ülkemizde de en kısa zamanda bu gibi uygulamalar yasalarla yaygınlaştırılır” dedi. 

Eğitimler boyunca ilkyardım eğitmenleri Nursel Marangoz ve Murat Azgın öncelikle slayt üzerinden genel ilk yardım bilgilerini anlattı. Sunumun ardından salona örtüler serildi, hasta ya da yaralı mankenler yere yatırıldı. Çalışanlar, tek tek ve defalarca hem mankenler üzerinde hem de birbirleri üzerinde “Bebekler, çocuklar ve yetişkinlerde” nasıl ilk yardım yapılması gerektiğini öğrendi.

Eğitim programı kapsamında; hasta veya yaralının olay yerinde değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, kanamalarda, yaralanmalarda, yanık, donma ve sıcak çarpmalarında, kırık, çıkık ve burkulmalarda, bilinç bozukluklarında, zehirlenmelerde, hayvan ısırmalarında, boğulmalarda ilk yardım ile hasta/yaralı taşıma tekniklerini öğrenen belediye çalışanları yazılı ve uygulamalı sınavda da başarı sağladı.

ETİKETLER
Sertifika ilkyardım eğitim yaşam
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500