Advert

Mehmetçik İçin Seslendirdiler

Çanakkale Zaferinin 103. yılı dolayısıyla düzenlenen Keçiören Belediyesi Konservatuvarı THM Korosu Kahramanlık Türküleri Konseri izleyenleri müziğe doyurdu.

Mehmetçik İçin Seslendirdiler
Mehmetçik İçin Seslendirdiler Murat YILDIZ

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi’ndeki konser, vatandaşlardan da ilgi gördü. Çanakkale türküleri ile başlayan konserde Şef Yavuz Şanlı yönetimindeki koro Anadolu’nun çeşitli yörelerine ait türküler de seslendirdi. Keçiören Belediyesi Halk Oyunları Ekibi de türkülere oyunlarıyla eşlik etti. “Şehitler Ölmez” ve “Eledim eledim” türküsü ise izleyenlere duygusal anlar yaşattı. Gözyaşlarını tutmakta zorlanan vatandaşlar bazı türkülere de alkışlarıyla tempo tuttular.

 

Kalabalık bir koronun seslendirdiği türkülerde sanatçılar zaman zaman solo eserler de seslendirdiler. Kahraman Mehmetçiğin Afrin’de de bir zafer kazandığına vurgu yapan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Bu milletin şanlı tarihi zaferlerle doludur. O zaferler için yazılan, o günleri ölümsüzleştiren şiirler, türküler, marşlar da herkesin ortak duygusu, ortak coşkusu olarak söylenegelmiştir.  Çanakkale ruhunun ölümsüz olduğunu görüyoruz. Kahraman Mehmetçiğimiz ülkemizin bekası için terör tehdidini ortadan kaldırmak için Afrin’e girdi. Terörün kökü kazınana kadar operasyonların sürmesini arzuluyoruz. Mehmetçiğimize desteğimiz tam… Ayrıca çok çalışarak, büyük işler başararak bizler de vatan borcumuzu ödemeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. 

Konservatuar Koro Halk Oyunları Mehmetçik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı