Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 17-03-2018 12:14   Güncelleme : 17-03-2018 12:14

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. Yıl Dönümü

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. Yıl Dönümü

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. Yıl Dönümü

Ankara Gölbaşı ilçesinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. Yıl Dönümü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Alperen Ocakları tarafında Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliği Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Program Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Kuranı Kerim Tilavetinin okunmasıyla başladı.

Programa katılan BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, yaptığı açıklamada, “18 Mart yüce Türk milletinin tarih yazdığı günlerden birisidir. Yüce milletimiz sadece 18 Martla kalmamış vatan, bayrak, millet ve dini İslam için ömrü bin yılıdır tarih yazmakla geçmiş   ve bugünde gene dışarıdan vatanımıza yapılan saldırıları Afrin’de tarih yazmaya devam etmektedir” dedi.

Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı Murat Aslan ise “Bugün burada koskoca bir destanı bir milletin dirilişinin adı olan Çanakkale’yi, Çanakkale şehitleri ve tüm şehitlerimizi anmak için buradayız. Tüm dünyanın zaten kaybedecekler dediği bir ordu. Kaybedecekleri bir avuç toprak olan bu milleti yenmeniz kolay diyorlardı. Çünkü onlar için kaybedilen sadece toraktı. Ama Türk milleti için bu böyle olmamıştı. Tarih boyunca yurt edindiği hiçbir yere bir avuç toprak gözü ile bakmamıştır. Çünkü o toprak vatandır, Al bayrağa kan, Hilale yıldızdır. Can alınır, can verilir onun için, sonsuz güce sırtını yaslamış bir milleti, orduyu fani olan hiçbir güç yenemez” diye konuştu.

Programa katılanlara teşekkür eden, Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Gölbaşı İlçe Başkanı Hamit Kara “Çanakkale’de ordumuzun verdiği mücadele sadece Türk tarihini değil dünya tarihini değiştirecek derecedeydi. Alınan bu zafer dünya ülkelerinin güç derecelerini değiştirmiş.  Paylaşım heveslerini yıkmış ve yüce Türk milletinin belirleyici yönü bir kes daha ortaya koymuştur” ifadelerini kullandı.

 

Programda ayrıca Tiyatro, Şarki dinletisi, Şiir dinletisi yapıldı.

Etkinliğe Genel BBP Başkan Yardımcısı Haşim Yanar, Alperen Ocakları Ankara İl Başkanı Mehmet Zaid Ayan, Eksen Sendikası Genel Başkanı İsmail Yıldız, Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Gökhan Koçak’ta katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
146. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA