Advert

Türk Dünyası Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Çelebi

Türk Dünyası Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Çelebi

Türk Dünyası Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Çelebi
Türk Dünyası Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Çelebi Önder Ataseven

Türk Dünyası Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Çelebi

Türk Dünyası Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Çelebi Türk Dünyası Parlementerler Birliği (TDPB), Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) sosyal tesislerinde basın toplantısı düzenledi.

Dünya  şu anda da İstiklal savaşında olduğu gibi Türkiye'nin  ve Türklerin karşısında...

Bu sözler Türk dünyasın Parlamenterler Birliği Başkanı Nail Çelebi'ye ait...

 Nail Çelebi Ankara'da Türk dünyası gazetecileriyle buluşmasında, Türkiye’nin terör ve teröre destek veren ülkelere karşı  tek başına mücadele verdiğini belirterek adeta bir haçlı seferiyle karşı karşıya olduğunu ifade etti.

Türkiye'nin Afrin'deki  Zeytin Dalı Harekat'nda sonuna kadar haklı olduğunun altını çizen Çelebi,  Türkiye'nin yalnızlığa itilmeye çalışıldığını vurguladı.

Çelebi, “ Artık Avrupa Birliği benzeri Bir Türk Birliği'nin kurulması şarttır. Türk Birliği olsaydı Türkiye bu kadar yalnız olmaz, dayanacak bir gücümüz olurdu." diye konuştu.

Her zaman devletin ve ülkenin birlik ve beraberliği için çaba gösterdiklerini anlatan Çelebi; " şimdi Türk Birliği zamanı. Biz de bunun için bütün gücümüzle çalışacağız." diye konuştu.

Türk dünyasının birlik ve beraberliği için sivil toplum örgütlerinin son derece önemli olduğunu anlatan Çelebi; " Türk dünyası milletvekilleri, gazetecileri, iş adamları, yöneticileri, halkı ve sivil toplum örgütleri el ele vererek Türk dünyasının birliği için çalışacağız. Dedi.

Çelebi bu çerçevede Türk dünyası gazetecilerinden de destek istedi.

Çelebi; Hemen belirteyim Birliğimiz partiler üstüdür her partiden üyesi vardır. Kendini Türk hisseden her milletvekiline de açıktır bu yüzden parti siyasetine kapalıdır. Dedi.

Azerbaycan ve Moldova'da Büyükelçilik yapan ve Türk dünyasının birlik beraberliğine katkı yapan Hulusi Kılıç beyin de Birliğin Dış ilişkiler Koordinatörlüğüne getirildiğini ve çok daha güçlü hale geldiklerini söyledi.

 

Ankara gölbaşı TDPB Genel Başkanı Çelebi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı