Advert
Kültür-Sanat
Giriş Tarihi : 10-03-2018 17:32   Güncelleme : 10-03-2018 17:32

Yılın en iyi lisesi “ANKÜ”

Yılın en iyi lisesi “ANKÜ”

Yılın en iyi lisesi “ANKÜ”

İstanbul'da düzenlenen 16. Ulusal Mutfak Günleri’nde Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yılın en iyi lisesi seçildi.

 

Türkiye'nin en büyük gastronomi yarışması ve festivali olan 16. İstanbul Ulusal Mutfak Günleri organizasyonunda 64 okul arasında Ankara’yı temsil Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Yılın En İyi Lisesi” kategorisinde yarışan Dilara Sevda Demir, Olgun Mert Yılmaz, Atakan Tamer, 64 okul ve 192 öğrencinin katıldığı yarışmada 3 altın madalya alarak yılın en iyi lisesi seçildi.

 

70'in üzerinde kategoride 30'dan fazla ülkenin ve 2 bin 800 kişinin yarıştığı yarışmalarda Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bu yıl 7 öğrenci ile katıldığı etkinlikte Yılın En İyi Lisesi, kategorisinden 3 altın madalya ve Restoran Ana Yemek Tabağı kategorisinde ise 3 bronz madalya aldı.

Toplam 3 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya kazanarak Ankara’ya dönen Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenciler tekrar ödül töreni düzenleyen okul yönetimi bu başarılardan dolayı öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Okul Kurucusu Dr. Hamit Katırcıoğlu yaptığı açıklamada, “29 yıllık mesleki eğitim tecrübelerimiz her zaman başarı ile sonuçlanmıştır. Tüm ekip olarak öğrencilerimize hayat boyu öğrenme felsefesini oluşturarak başarıya odaklamaktayız. Başarıyı bir yaşam tarzı olarak edinen öğrencilerimiz ile birlikte daha birçok başarıya imza atacağız. Okul yönetimi olarak bizler ise öğrencilerimizin tüm bu etkinliklerinde maddi manevi destekçileri olmaktayız. Onları daha ileriye taşıyabilmek için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz” dedi.

Okul Müdürü Sami Nurtaç Turan ise “Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında ulusal ve uluslararası yarışmalarda 28 madalya ile çok başarılı bir yıl geçirdik. Bu yıl ise daha şimdiden geçen yılı yakalamış durumdayız. Mesleki eğitimi ve mutlu eğitim ortamını sağlamaya çalışan ekibimiz ile daha çok başarılara imza atacağız. Tabi ki bu yılın en güzel haberi uluslararası bir yarışmada yılın en iyi lisesi seçilmek” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA