Advert
Meclis Üyelerinden Anlamlı Bağış
Meclis Üyelerinden Anlamlı Bağış
Meclis Üyelerinden Anlamlı Bağış

Gölbaşı Belediye Meclisinin mart ayı olağan toplantısı birinci oturumu, Belediye Başkanı Fatih Duruay başkanlığında yapıldı.

Gündem dışı olarak Hocalı katliamı ve 28 Şubat post modern darbe ele alındı.

MHP Gölbaşı Belediye Meclis Grubunun  verdiği önerge çerçevesinde Gölbaşı Belediye Meclis üyeleri bir maaşlarını Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı ve  Mehmetçik Vakfına bağışlama kararı aldı.

GÖKHAN KOÇAK

Mecliste gündem dışı söz alan Ak Parti Grup Başkan Vekili Gökhan Koçak,” 26 Şubat 1992’de Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesinde dönemin Ermeni çeteleri tarafından Hocalı ‘da 618 soydaşımız ve dindaşımızı katlettiler. Bizim sadece sınırlarımızın içinde değil dışında da sorumluluklarımız var.28 Şubat sürecini de unutmayacağız” dedi.

ALİ İHSAN GÜÇLÜ

Baz istasyonunun çevrede yaşayan vatandaşların tepkisine neden olduğunu vurgulayan MHP Grup Başkanvekili Ali İhsan Güçlü ise, “Bazı apartmanların çatılarına, kimisinde baca görünümümde, ibadethanelerimizin minarelerinde, çocuk parklarında saatlerin içerisine gizlenmiş şekilde bu istasyonları kuruyorlar. Bu baz istasyonlarının tek bir noktada toplanmasını istiyoruz. Bununla ilgili çalışma yapılmasını talep ediyoruz” dedi.

Alpaslan Türkeş Kültür Merkezi ile ilgili verdikleri önergelerden tatmin edici bir cevap alamadıklarının altını çizen Ali İhsan Güçlü “Alpaslan Türkeş Kültür Merkezi ile ilgili her zaman söylüyoruz. Bu konuda hassas olduğumuzu belirtiyoruz. Kiraya verilmesi ile ilgili önergelerimiz oldu. En son olarakta Alpaslan Türkeş Kültür Merkezi önünde ki yapı ile ilgili önerge verdik. Bize gelen cevapta bunun kaçak olduğu söylenildi ama ardından bura ile ilgili herhangi bir belediye biriminin çalışması oldu mu diye soru önergesi verdik. Bununla ilgili makul bir sürede cevap bekledik. Bana göre bu makul süre bitti. İyi niyet göstererek bu ayki meclis toplantısının sonuna kadar bekleyeceğiz. İnşallah bu süre içinde bize mantıklı bir cevap gelir” dedi.

BÜLENT ELİKESİK

Mecliste Konuşan CHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Bülent Elikesik Geçmişte ve bugün ne kadar yapılan ne kadar zulüm varsa buradan lanetliyoruz” dedi.

Bir gün herkesin hukuka ihtiyacı olacağını vurgulayan Elikesik “Ne kadar 28 Şubat ülke için bir facia ise milli iradeye balyoz sahte evrakları ile bu ülkenin kahramanlarının içeriye girerken de aynı tepkileri vermenizi isteriz. Düşünün bu konuyu hatırlatayım sizlere. Bir gün hukuk herkese ama herkese lazım olacağını bilmeliyiz, bilmeliyiz, bilmeliyiz. Şu anda olağan üstü hal halinde birçok mağdur insan haksız yere içeriye atılırken bunlarda hatırlatırsanız çok mutlu olurum. Kanun Hükmünde kararname ile cam filmi düzenlemesi değil hukuk ile ilgili düzenlemeler yapılmasını tercih ederim” ifadelerini kullandı.

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Meclis Toplantı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500