Advert
Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kongresi
Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kongresi
Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kongresi

Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odasının olağan genel kurulunda mevcut başkan İsa Albut  güven tazeledi.

 Gölbaşı Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenen genel kurula, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, AK Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan, CHP İlçe Başkanı Bülent Elikesik, Gölbaşı Belediye Meclis üyeleri ve Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyeleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kongrede gündemdeki maddeler görüşülerek karara bağlandı.

Olağan genel kurulda konuşma yapan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay “ Esnaflarımızın sıkıntıları vardır. Herhangi bir ekonomik sıkıntıda ilk darbeyi küçük esnaf yiyor. Ama elhamdülillah bundan önceki dönemlere göre ekonomik olarak daha iyi durumdayız.Türkiye’mizde ekonomik ve hukuki darbelerin olduğu bir dönemde bile gelip kongremizi yapabiliyoruz. KOSGEB yeni işyeri açan esnafa 50 bin hibe veriyor. Esnaf ve Sanaatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi'nin çok düşük faizli kredileri var.İŞKUR’un yardımları var. Bizde elimizden geldiğnce destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Kongrede söz alan Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsa Albut, görev yaptığı süre içinde esnaflara her konuda yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi.

 

Albut, üyelerin sorunları ve çözümü noktasında yerel yönetimlerle ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla uyumlu, istişareli ve irtibat içinde olmaya çalıştıklarını belirterek, "Esnaflarımızın haklarını yasalar çerçevesinde korumakla ve esnaflarımızın yanında olarak onlara hizmet etmekle görevliyiz. Kongreye katılan tüm esnaflarımıza ve katılımcılara teşekkür ediyorum. Kongremizin hayırlı olmasını dilerim." dedi.

Kongrede tek liste ile gidilen seçimde İsa Albut, güven tazeledi.

Yönetim ve denetim kurulu asil üyeleri ise Gökhan Erdinç,Erdem Koç,Yusuf Adalı,Uğur Soylu,Ömer Atak,Ali Günel,Olcay Atıcı,Cihan Türkay,Emre Şen,Mevlüde Gülhan,Hatice Altuntaş’tan oluştu.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı İsa Albut Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kongresi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500