Advert
Asker, Bayrak, Devlet ve M,illetimizin Yanındayız...
Asker, Bayrak, Devlet ve M,illetimizin Yanındayız...
Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı sürerken, vatandaşların Mehmetçiğe olan desteği de devam ediyor.

Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı sürerken, vatandaşların Mehmetçiğe olan desteği de devam ediyor.

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde Bezirhane ve Selametli  Mahallesi sakinleri Zeytin Dalı Operasyonunda Afrin'de görev yapan Mehmetçiğe destek için  traktörlerle konvoy yaptı.

Etkinliğe, Bezirhane ve Selametli Mahallesi çiftçileri yaklaşık 200 traktörle katılarak konvoy düzenledi.

Türk bayrakları ile donatılan traktörler Bezirhane Mahallesinde toplandı. Konvoy öncesi Bezirhane Mahallesinde Afrin şehitleri için kurban kesildi.

Etkinliğe katılan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Mehmetçiğe destek veren Bezirhane ve Selametli Mahallesi çiftçilerine teşekkür etti.

Duruay, “Biz Afrindekilerle ruhen ve kalben hep beraberiz. Bedenimiz burada olsa bile bizler ruhen oradayız. Hepimizin çocukları orada, gönüllü olarak Afrin’e gitmeye hazırız. Allah içeride ve dışarada mücadele eden güvenlik kuvvetlerimize kuvvet versin. Dualarımız onlarla beraber çok güzel bir organizasyon Allah kabul etsin” dedi.

Bezirhane Mahallesi muhtarı Şevki Yorulmaz ise “Afrin Harekatını destekliyoruz. Daima asker, bayrak, devlet ve milletimizin yanındayız. Vatanımıza canımız feda” ifadelerini kullandı.

Selametli Muhtarı Ali Yıldız “Sayın Cumhurbaşkanım, Baş Komutanım Bezirhane ve Selametli Mahallesi sakinleri olarak her zaman kahraman Türk ordusunun ve askerlerimizin yanındayız. Rabbim Afrin’de mücadele eden askerlerimize güç kuvvet versin. Daima yanlarındayız” diye konuştu.

Yapılan dualar ve kurban kesiminden sonra çiftçiler Türk bayrakları ile donatılmış traktörleri ile konvoy oluşturup mahalle içinde tur attıktan sonra organizasyona destek veren diğer Selametli Mahallesine kadar konvoy yaptılar. Konvoy ardında her iki mahallede camilerinde Afrin şehitleri için mevlit okutuldu.

Bezirhane Mahallesinde başlayan etkinliğe, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Ak Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan, MHP İlçe Başkanı Ersin Pehlivan, Gölbaşı Belediye Meclis Üyeleri ile Bezirhane ve Selametli Mahallesi sakinleri katıldı.

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Bezirhane Selametli Afrin Destek Çiftçiler Fatih Duruay
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500