Advert
Gölbaşı(KAI) Derneği, Kaz gecesi düzenledi
Gölbaşı(KAI) Derneği, Kaz gecesi düzenledi
Kars-Ardahan-Iğdır (KAI) Gölbaşı Derneği 5. geleneksel kaz ve aşıklar programına düzenledi.

Kars - Ardahan - Iğdır (KAI) Federasyonu Gölbaşı Şubesi 5. geleneksel kaz ve aşıklar programına düzenledi.

Program saygı duruşu, istiklal marşının okunması, şehitler için mevlit ve dualarla başladı

Gölbaşı’nda bir düğün salonunda gerçekleşen programa Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Ak Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Kars-Ardahan-Iğdır (KAI) Federasyon Başkanı Erdoğan Yıldırım, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Kars - Ardahan - Iğdır (KAI) Birliği Federasyonu Gölbaşı Şube Başkanı Salih Kara, Gölbaşı siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda açıklamalarda bulunan Ak Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay , programı düzenleyenlere teşekkür etti.

Türkiye gündemi ilgilide  açıklamalar yapan Atalay Dünya’nın kaynaklarını tüketen bir mekanizmanın var olduğunu söyledi.

Atalay“Karayıp korsanlarının yaptığını üstlenen bir mekanizma, doymak nedir bilmeyen bir canavar var. O canavar köleleştirme cağında Afrika Kıtasının altını ve üstünü sömürdükleri gibi insanlarını da bir eşya, hayvan gibi gemilere doldurup kendi kıtalarına taşıdılar ve orada onların emeklerini sömürerek kendilerine metro yaptılar şehirler kurdular. Amerika kıtasını sömürdüler yerlilerini katlettiler, Avustralya kıtasını aynı şekilde sömürdüler ve en sonda petrolün keşfinden sonrada Ortadoğu’ya çöreklendiler ve Ortadoğu’yu yüz yıldır kendi çıkarlarına göre de dizayn ediyorlar.” dedi.

Türkiye’nin kendi coğrafyasında kurulacak oyunlara seyirci kalmayacağını belirten Ak Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay “Hiç kimsenin toprağında gözümüz yok ama toprakları vatanları ellerinden alınmış mazlum insanlara da yardım elimizi sadece ekonomik olarak değil aynı zamanda onların vatanlarını da onlar adına koruyarak uzatacağız” ifadelerini kullandı.

Gecede bir konuşmaya yapan Kars-Ardahan-Iğdır (KAI) Federasyon Başkanı Erdoğan Yıldırım “Bu gecelerde ki temalarımızdan bir tanesi de bizim ülkemizin birlik, beraberliği ve bekasıdır. Her şeysiz olur ama vatansız olmaz. Bizim gidecek başka bir Türkiye’miz tok. Bu anlamda hepimizin vatanımıza sıkı sıkıya sarılması lazım. Yedi düvelle değil yetmiş yedi düvelle bir mücadele veriyor Türkiye. İnşallah bundan da yüzünün akı ile çıkacak bu ülke. Türkü, Kürdü, Laz’ı, Çerkez’i herkes bu ülkenin birliği için mücadele ediyor. Bizim en büyük özelliklerimizden biride budur. Bizi bunu için parçalamıyorlar” dedi.

 Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan ise “Türkiye stratejik anlamda çok önemli bir ülke dünyada bulunduğumuz konum sahip olduğumuz değerler inancımız ve ferasetimiz. Bizleri kimi zaman bazı sınavlarla sınıyor. Yüce rabbim güvenlik kuvvetlerimize güç kuvvet versin Allah onları saklasın bu anlamda biz ne yapabiliriz. Asker ve polislerimize nasıl yardım edebiliriz. Diyen insanlarımıza teşekkür ediyorum. Birlik olmak böyle bir şey” ifadelerini kullandı.

Gölbaşı’nın Türkiye’nin mozaiğini yansıttığını vurgulayan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay “Ankara’nın en hızlı büyüyen ilçelerden bir tanesi olmasına rağmen Anadolu’nun birlik beraberlik, arkadaşlık, komşuluk, kardeşlik ilişkilerinin devam ettiği ilçelerden biriyiz. Bu nedenle Gölbaşı’nda yaşayanlar olarak şanslıyız. Her zamanda Birlik ve beraberliğimizi devem ettireceğiz inşallah” dedi.

Kars- Ardahan- Iğdır (KAI) Federasyonu Gölbaşı Şube Başkanı Salih Kara ise katılımcılara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Kars’ın Kaz eti ve Çiçal peyniri ikram edildi.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Kaz Gecesi Kars- Ardahan- Iğdır (KAI) Federasyonu Orhan Atalay
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500