Advert
Pursaklar’da Reis’ten Şiirler gecesi yapıldı
Pursaklar’da Reis’ten Şiirler gecesi yapıldı
Pursaklar’da Reis’ten Şiirler gecesi yapıldı

Pursaklar’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doğum gününde Reis’ten Şiirler programı düzenlendi.

Pursaklar Belediyesi tarafından Abdürrahim Karakoç Kültür Merkezi’nde Reis’ten Şiirler programının ikincisi düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doğum gününde yapılan programa Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin ve Ak Parti Pursaklar İlçe Başkanı Servet Türkayık’ın yanı sıra belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda Pursaklar Gençlik Akademisi öğrencileri ve Pursaklar’daki çeşitli okullardan öğrenciler Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç ve Mehmet Akif Ersoy’un şiirleri başta olmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın okuduğu şiirleri seslendirdiler.

Programda konuşan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Reis’ten şiirler gecesinin gelenekselleştirileceğini ve özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doğum gününde yapıldığını ifade etti.

Gençlerin gelenek ve inançlarına bağlı yetişmesi gerektiğini vurgulayan Çetin, “Bugün Reis’ten Şiirler adı altında ikincisini yaptığımız güzel bir program sunduk. Hem Gençlik Akademisindeki gençlerimizle hem de Pursaklar’daki okullardaki öğrencilerimizle güzel bir şiir dinletisi sunduk hemşerilerimize. Tabii bugünün özelliği bir de Başkomutanımız Tayyip Beyin doğum günü olması hasebiyle güzel bir tevafuk oldu. Bununla beraber rahmetli Erbakan Hocamızın da ölüm yıldönümü bugün. Onu da anmadan geçemeyeceğiz biz. Çünkü bu davanın gerçekten öncülüğünü yapmış, bugün Türkiye’de çok değerli insanların yetişmesine vesile olmuş değerli bir büyüğümüz. Rabbim mekanını cennet etsin. Gençlerimizin seslendirdikleri şiirlerin büyük bir ekseriyeti milli ve manevi değerlere sahip çıkan çok değerli büyüklerimizin şiirleri. Gençliğimizin bunlarla büyümesi, kendilerine bunları hedef seçmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü örfünden, adetinden, geleneğinden, inancından kopmuş bir gençlikte biz istikbalde bir şey bekleyemeyiz.” diye konuştu.

Şiir dinletisinin ardından öğrencilere günün anısına plaket verildi. Toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi.

ETİKETLER
Ankara Pursaklar Selçuk Çetin
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500