Advert
Ak: “Bir dahaki dönem de adayım”
Ak: “Bir dahaki dönem de adayım”
Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği üyeleri ile bir araya geldi.

Keçiören’de bir kafeteryada yapılan toplantıda Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Keçiören’de yapılan çalışmalar hakkında gazetecileri bilgilendirdi.

Başkan Ak, “Biz Keçiören olarak Ankara’nın Çankaya’dan sonra en kalabalık ilçesiyiz, yoğunluk olarak Keçiören konutlardan oluşan, meskenlerden oluşan bir ilçeyiz. Sanayimiz fabrikamız yok, o anlamda biz dışarıya diğer ilçelere çok insan gönderiyoruz, bunların bize avantaj ve dezavantajları var. En yoğun insan olan ilçelerden biriyiz, toprak bakımından fakir yoğunluk bakımından zengin ilçeyiz. Trafik olarak zorluklar yaşıyoruz, zaman ve saatle alakalı yoğunluk yaşıyoruz. Ekonomi anlamında esnaf ekonomisine sahibiz, cadde esnafları bulunmakta. Son zamanlarda Gümüşdere Ihlamur Vadisinin yapılmasından sonra dışarıdan insanların gelip gezdiği yerlerdir. Tatlı su balığı ve tuzlu su balıklarını görebiliyorlar şelalemiz, teleferiğimiz, kalemiz var müzeyi gezebiliyorlar” dedi.

Zeytin Dalı Operasyonu’na herkesin sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Bu nedenle hükümetimizin yapmış olduğu bu operasyona biz sonsuz destek içerisindeyiz, şu anda da bir yardım tırımız sınırı geçti ve yardım götürüyor. Ekiplerimizle beraber orada kamplarda dağıtım gerçekleştirecekler, herkesin yapabileceği bir şey vardır ve herkesin bu anlamda yaptığını da görüyorum. Mehmetçiğe destek, oradaki harekata destek, askerimize destek bakımından gerekirse oradan gelip yardıma muhtaç olan insanlara destek bakımından çok farklı kurum, kuruluş herkes elinden gelen gayreti gösteriyor. Bu nedenle o harekatın ben millet nezdinde de büyük bir destekle devam ettiğini görüyorum, muhalefetiyle, iktidarıyla, her kesimiyle zaman zaman maalesef istemediğimiz sesler çıkıyor. Farklı görüşlerle bu operasyona biraz gölge düşürülmek isteniyor, aslında bunu sadece kendi ülkemizden değil dışarıdan da yönlendirmeler, terör örgütünün yanlış yönlendirmeleriyle de maalesef bu tuzağa düşürülebiliyor ama bizim birlik ve beraberliğimizi korumamız lazım” diye konuştu.

Çocuk istismarına ve kadına şiddette karşı olduğunu belirten Ak, “Bu konunun Türkiye gündeminde hiç olmaması gerekir. Çünkü bizim dinimiz, bizim örfümüz, bizim geleneklerimiz zaten bütün bunları yasaklayan bir inanışa sahibiz, ama nasıl böyle şeyler gündeme gelebiliyor, böyle şeyler olabiliyor inanılmaz bir şey. Bu konuda sıfır toleranslı olmamız lazım. Özellikle çocuklarımıza karşı, çocuklarımızın korunmasıyla alakalı ve çocuklarımıza yapılan yanlışlara karşı sıfır toleransla bu işe girmemiz lazım. Bu konuda cezai müeyyideler elbette önemlidir, caydırıcı olması lazım ama bu iş sadece cezai sistemle olmaz. Aynı zamanda eğitimde ve bu anlamdaki belki yapmamız gereken birçok şeyin içerisinde düşünmemiz lazım, annenin eğitiminden başlayarak ailenin içerisindeki eğitimden, okuldaki eğitimden, çevre eğitiminden, arkadaş gruplarından, basın yayın, sosyal medya her şeyi ile topyekün seferberlikle bu işlerin üstesinden gelebiliriz” şeklinde konuştu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Mustafa Ak, “Bir sonraki dönem aday olacak mısınız?” sorusuna ise “Evet, bir dahaki dönem de adayım. Yani aday olmak istiyorum tabii ki. Ancak elbette bunu konuşmak için henüz erken. Zamanı geldiğinde partimizin takdiri çerçevesinde hareket edeceğiz. Ancak dediğim gibi ben bir dönem daha bu işi yapmak istiyorum” diye yanıtladı.

Keçiören belediye başkanı Mustafa Ak son olarak, yerel gazetecilerin işlerinin çok zor olduğunu söyleyerek “Bu işi aşkla ve yapmak gerekir yoksa çok zor bir meslek” diyerek başarılar diledi.

Toplantıya, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği Başkanı Kenan Akçahanoğlu ve Ankara’nın çeşitli ilçelerinden yerel gazeteciler katıldı.ETİKETLER
Ankara Keçiören Mustafa Ak Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500