Advert
Darüşşifa’lı miniklerden Afrin’e destek yürüyüşü
Darüşşifa’lı miniklerden Afrin’e destek yürüyüşü
Darüşşifa Eğitim Kurumları öğrencileri, Zeytin Dalı Harekatı’na destek yürüyüşü düzenledi. Gölbaşı’nda Darüşşifa Eğitim Kurumları öğrencileri, Zeytin Dalı Harekatı’na destek olmak amacıyla yürüyüş düzenledi.

Darüşşifa’lı miniklerden Afrin’e destek yürüyüşü

Darüşşifa Eğitim Kurumları öğrencileri, Zeytin Dalı Harekatı’na destek yürüyüşü düzenledi.

Gölbaşı’nda Darüşşifa Eğitim Kurumları öğrencileri, Zeytin Dalı Harekatı’na destek olmak amacıyla yürüyüş düzenledi.

Yürüyüş Darüşşifa Mogan Kampüsü’nden başladı. Mehter takımı ve Ankara Kulübü Seğmen ekibiyle birlikte yapılan yürüyüşte öğrenciler Türk bayrakları ve Mehmetçiğe destek mesajları yazan pankartlar taşıdı.

Gölbaşı İlçe Jandarma Komutanlığı’na kadar yapılan yürüyüşün ardından şehit çocuğu olan minik öğrenciler İlçe Jandarma Komutanı Murat Kuyucu’ya çiçek takdim etti. Ardından öğrenciler Afrin’de bulunan Mehmetçiğe yazdıkları mektupları göndermek için PTT’ye gitti.

Yapılan yürüyüş hakkında konuşan Darüşşifa Eğitim Kurumları Genel Müdürü Davut Özdem, “Bugün özellikle değerler eğitiminde çok üzerinde durduğumuz vatan sevgisi duygusunun perçinlendiği Afrin’den yola çıkarak, Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzun ifadesi olarak, kahramanlarımızı ne kadar gönülden desteklediğimizin ifadesi olarak öğrencilerimizin yazdığı mektupları Afrin’e göndereceğiz. Allah onlardan razı olsun” dedi.

Darüşşifa İlkokulu 3'üncü sınıf öğrencisi Esila Yıldırım'ın Afrindeki Mehmetçiğe yazdığı mektubunda şu cümleler yer aldı:

“Merhaba büyük kahramanlar ordusu. Aslında buraya ne yazarsam yazayım sizler için çok eksik kalır. Yaşadığınız zorluklar eminim ki sözcüklere sığmaz. Lütfen bizlere hakkınızı helal edin. Ben de sizler gibi bir kahraman kızıyım. Bebekliğim babamdan ayrı geçti. Ama şimdi anlıyorum ki gurur verici bir durum. Ben şimdi 9 yaşındayım ve şu an eminim ki sizler var oldukça vatan her zaman dimdik ayakta duracak, bayrağımız her zaman gökyüzünde dalgalanacak. Bizler sizlere minnettarız ve sizler bizim en büyük gurur kaynağımızsınız. Allah sizleri korusun, sizi çok seviyorum.”

 Darüşşifa İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencisi Yaren Ela Yıldırım ise “Onları çok seviyorum. İnşallah bu savaşı biz kazanırız. Benim amcam şehit olmuştu, onu da çok seviyordum. Biz de inşallah büyüyünce asker olacağız, onları çok seviyorum” diyerek Türk askerine selam gönderdi.

Öğrenciler mektuplarını gönderdikten sonra etkinlik sona erdi.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Mehmetçik yürüyüşü Zeytin Dalı Harekatı Darüşşifa Koleji
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500