Advert
Gölbaşı Çakıroğlu'nu Unutmadı
Gölbaşı Çakıroğlu'nu Unutmadı
Gölbaşı Çakıroğlu'nu Unutmadı

Ege Üniversitesinde (EÜ) 2015 yılında çıkan olaylarda bıçaklanarak öldürülen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi ve Ülkü Ocakları Ege Üniversite sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu, ölümünün 3. yılında Gölbaşı’nda anıldı.

2015 yılında PKK sempatizanları tarafından şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu, ölümünün 3. yılında unutulmadı.

Gölbaşı Ülkü Ocakları Burak Fındıkçı başkanlığında Gölbaşı Merkez Cami'nde Çakıroğlu ve tüm şehitler için Kuran-ı Kerim okuttu.

Gölbaşı Ülkü Ocaklar bir açıklama yayımlarken şu ifadelere yer verdi;

Tarih okurken Tarih yazan, eğitim gördüğü Ege Üniversitesinde rektörün ve okul yönetiminin ihmalleri ve hatta imkanları doğrultusunda Okulu PKK kampına çeviren soysuzlarla girdiği şerefli mücadele sonucunda şahadete yürüyen Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Gölbaşı Ülkü Ocakları olarak merkez Cami’de Kuran’ı Kerim okuttuk” ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca Gölbaşı MHP Belediye Meclis Üyelerinin verdiği önerge ile Gölbaşı’nda bir parka Fırat Yılmaz Çakıroğlu adı verildi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Ersin Pehlivan emeği gecen herkese teşekkür ederek.

 “Ülkücü Hareketin dününde, bugününde var olan ve dahi gelecekte de ismini yaşatmaya yemin ettiğimiz Şehit kardeşimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun adının ilçemizde de yaşamasında emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Onun nezdinde tüm şehitlerimize minnet ve şükranla anıyoruz” dedi. 

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı fırat cakıroğlu Burak Fındıkçı Ersin Pehlivan başkanlığında
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500