Advert

Yumurta kabuğunda Zeytin Dalı Harekatı

Yumurta kabuğunda Zeytin Dalı Harekatı

Yumurta kabuğunda Zeytin Dalı Harekatı
Yumurta kabuğunda Zeytin Dalı Harekatı Önder Ataseven

Ankara'da yaşayan, yumurta kabuğu oyma sanatçısı Hamit Hayran, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda yaşananları unutturmamak için yumurta kabuklarına çizimler yaptı.

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde yaşamını sürdüren yumurta kabuğu oyma sanatçısı Hamit Hayran, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda yaşananları unutturmamak için Zeytin Dalı Harekatı’nı yansıtan çizimler yaptı.

Hayran, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda görevli askerlere destek vermek için hazırladığı yumurta kabuğu çizimlerinden elde edilecek geliri “Mehmetçik Vakfına” bağışlayacak.

Hamit Hayran, yaptığı açıklamada, “Türkiye’de yaşayan bir zanaatkâr ve vatandaş olarak Mehmetçiğe, Anadolu’nun güzel insanlarının verdiği destekten dolayı bende teşekkür ediyorum” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na kendi zanaatı ile destek vermek istediğini belirten Hayran, “Bende yumurta kabuğu oyma sanatkarı olarak ne yapabilirim nasıl destek olabilirim diye düşünürken yumurta kabuğu oyma sanatından zeytin dalı harekâtından esinlenerek bir eser yapmak istedim. Yapacağım bu eserin oradaki Mehmetçiğe faydası olsun ve destek olsun diye adını sonsuzluk koyduğum eserimi Mehmetçik için yapmaya başladım”

Mehmetçik için yaptığı çalışmasından bahseden yumurta kabuğu oyma sanatçısı Hamit Hayran, “Mehmetçik için yaptığım bu eserde en üst kısımda Allah lafsını koydum çünkü kainatın efendisi Allah’ı teala dünyayı yoktan var ettiğinde bütün insanlara barış, huzur, birlik ve beraberliği bahşettiğini bildiğimiz için Allah lafzını en üste koyduk. Bunun altında zeytin dalı harekatının barış için yapıldığını bildiğimiz için Zeytin dalını koyduk, sonrasında ise ay yıldızlı bayrağı ve 32 tane delik delerek 32 farz ve 32. Secde ayetini ifade ettik.  Manası da Mehmetçiğimizin bu davada 32 farz niyetiyle oldukların bildiğimiz için yaptık. Bununla birlikte güvercin barışı simgelediği için kalp koyduk oda sevgi ve beraberlik anlamına geliyor. Bir tanede lale koyduk. Oda Mehmetçiğimizin asil ve saf bir duygu ile harekatı başlattığı içindir” ifadelerini kullandı.

Mehmetçiğe moral ve destek amaçlı yaptığı eseri açık artırma usulü ile satarak Mehmetçik vakfına bağışlayacağını belirten hayran, “Yaptığım bu çalışma ile Mehmetçiğe destek vermek için açık artırma usulüyle satarak elde edilecek geliri Mehmetçik vakfına bağışlayacağını söyledi.

Millet olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında bulunduklarını ifade eden Hayran, şöyle konuştu: “Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu harekatı yürekten destekliyorum. Bir vatandaş ve zanaatkar olarak sanatımla destek vermek istedim. Her zamanda destek vermeye devam edeceğim”

Hayran son olarak, bir zanaatkâr olarak Mehmetçiğin Afrin operasyonunda göstermiş olduğu başarılı mücadele ve Anadolu halkının gururunu nakış etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. 

Ankara Gölbaşı Hamit Hayran Zeytin Dalı Harekatı Yumurta Kabuğu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı