Advert

Dualarımız Sizinle...

Çubuk ilçesinde yaşayan Kırgız Türkleri, Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçik için ilçede otağı kurdu, dua edip, pilav dağıttı.

Dualarımız Sizinle...
Dualarımız Sizinle... Murat YILDIZ

Sonuna Kadar Devletimizin Yanındayız

Çubuk ilçesinde yaşayan Kırgız Türkleri, Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçik için ilçede otağı kurdu, dua edip, pilav dağıttı.  İlçe merkezindeki Atatürk Parkı'nda bir araya gelen çok sayıdaki Kırgız Türk'ü, park ortasına Kırgız Otağı kurdu. Otağın önünde Türk ve Kırgız bayrakları asan Kırgız Türkleri, otağın içinde Kuran-ı Kerim okuyarak dua etti.

Her Göreve Hazırız

Kırgız Türkleri Ankara Derneği Başkanı Bünyamin Toker, yaptığı açıklamada, Kırgız Türklerinin vatan için her göreve hazır olduklarını söyledi. Gerekli görülmesi halinde gönüllü asker olmak istediklerini ifade eden Toker, şunları kaydetti: "Her zaman devletimizin ordumuzun arkasında, birliği ve beraberliği sağlamak için bulunuyoruz. Her zaman vatan için her göreve hazırız. Genç yaşlı demeden her zaman askerlik yapmaya gönüllüyüz. Eğer gerekli görülürse birçok Kırgız askere gitmeye hazırdır. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin hem yurt içinde hem de yurt dışındaki terör odaklarını ortadan kaldırmak için yapmış olduğu askeri harekete Kırgızlı Türkler olarak sonuna kadar destek veriyoruz. Elimizden geldiği kadar önce dualarımızla, daha sonra onlar adına hayır ve hasenatta bulunduk. Biz sonuna kadar devletimizin yanındayız."

Çubuk Kırgız Türkleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı