Advert

Ju Jitsu Federasyonu’ndan Ankara çıkartması

Ju Jitsu Federasyonu’nun 02-04 Şubat 2018 tarihlerinde Ankara Gölbaşı’nda düzenlediği ve Ankara Ju Jitsu İl Temsilcisi Ahmet Kaplan’ın Özel Kaplan Spor Kulübü bünyesinde ev sahipliği yaptığı “Ju Jitsu Çalıştayı” büyük ilgi gördü.

Ju Jitsu Federasyonu’ndan Ankara çıkartması
Ju Jitsu Federasyonu’ndan Ankara çıkartması Nisa Sayar

Ju Jitsu Federasyonu’nun 02-04 Şubat 2018 tarihlerinde Ankara Gölbaşı’nda düzenlediği ve Ankara Ju Jitsu İl Temsilcisi Ahmet Kaplan’ın Özel Kaplan Spor Kulübü bünyesinde ev sahipliği yaptığı “Ju Jitsu Çalıştayı” büyük ilgi gördü.

Çalıştay bitiminden sonra, Türkiye’nin çeşitli illerinden antrenör, hakem ve  üst düzey sporcuların katılımıyla eğitim, gelişim ve terfi semineri 3 gün boyunca devam etti.

Çalıştaya davetli olan Dünya Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkanı Türker Aygündüz, Sambo Federasyonu Başkanı Fikret Ünal, Aikijutsu Federasyonu Başkanı Zibel Saydan, Japon Sumo Federasyonu Başkanı Erdal Karadağ, Hankido Federasyonu Başkanı Osman Karamercimek, MMA Federasyonu Başkanı Ali Arık, Hayat Boyu Öğrenme Federasyonu Başkanı Tahsin Koç, TBMM Meclis Haber Ajansı Başkan Yardımcısı Şakir Durmaz ve davetlilere Ju Jitsu sporuna verdikleri destek ve katkılardan dolayı Ju Jitsu Federasyonu Başkanı Hulisi Elmas ve Genel Koordinatör Mehmet Hallaç tarafından plaket takdiminde bulunuldu.

58 ilden 74 katılımcının olduğu seminerde birlik ve beraberlik mesajları verildi. Ayrıca kısa bir konuşma yapan Dünya Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkanı Türker Aygündüz “Ju Jitsu Federasyonu çok yakında Türk sporunda lokomotif görevi yapacaktır. Bu kadar yoğun ilginin olması bizlere bu mesajı vermektedir. Biz de sizlere her türlü siyasi desteği vereceğiz. Bu spor dalının önünün açılması için konfederasyon olarak federasyonunuza tam destek vereceğiz. Çalıştayınız ve semineriniz hayırlı olsun” dedi.

Ju Jitsu Federasyonu Başkanı Hulisi Elmas ise kendilerine ve katılan tüm federasyon başkanlarına kısa bir teşekkür konuşması yaparak çalıştay toplantısı sonlandırıldı.

Gelişim ve Eğitim seminerleri Ju Jitsu Federasyonu’nun Teknik ve Eğitim Kurullarında görevli olan Osmaniye ilinden Ahmet Dörtlemez ve beynelmilel hakem Esabil Yılmaz, Adana ilinden İsmet Durnaoğlu, Samsun ilinden Recep Soylu, Konya’dan Ahmet Gündüz tarafından verildi.

Seminer sonunda 50 soruluk test kitapçığı kursiyerlere dağıtılarak sınav yapıldı, başarılı olanlar ve bir üst derecelere terfi edenlere diplomaları takdim edildi. Sınavda başarılı olamayanlar 24-25 Şubat 2018 tarihlerinde Şanlıurfa’da yapılacak olan seminere katılarak bir kere daha şanslarını deneyecekler.

Ju Jitsu Ankara İl Temsilcisi Ahmet Kaplan ise “Seminere ev sahipliği yaptığımızdan dolayı Özel  Kaplan Spor Kulübü yöneticisi ve antrenörü olarak şahsıma ve kulübümüze hizmet ve katkılarından dolayı plaket takdiminde bulunuldu. Ayrıca bize ve kulübümüze vermiş oldukları destekten dolayı Ju Jitsu Federasyon Başkanı Sayın Hulisi Elmas’a günün anısına kulübümüz adına plaket takdiminde bulunduk.  İnanıyoruz ki Hulisi Elmas başkanlığında Türkiye’de Ju Jitsu branşında  ilk kurulan federasyon olan  federasyonumuz emin adımlarla yoluna devam edecektir. Türkiye şampiyonalarımız ve Antrenör Gelişim ve Eğitim Seminerlerimiz ile işimizi ne kadar özverili ve ciddi yaptığımızın göstermesi hasebiyle çok yakın bir zamanda Spor Bakanlığımızın da bizleri bünyesine katacağına inancımız tamdır.” diye konuştu.

Ankara Gölbaşı Ahmet Kaplan Ju Jitsu Spor Federasyon Hulisi Elmas Kaplan Spor Kulübü
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı