Advert

Sarıeroğlu, "Mücadelemizi Sürdüreceğiz"

Sarıeroğlu, "Mücadelemizi Sürdüreceğiz"

Sarıeroğlu,
Sarıeroğlu, Önder Ataseven

AK Parti Gölbaşı İlçe Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi gerçekleşti. Hayrunnisa Işık Aydoğan tek aday olarak girdiği kongrede  AK Parti Gölbaşı Kadın Kolları Başkanı şeçildi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Gölbaşı Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi'nde konuştu.

Kongrenin hayırlı olmasını dileyen Sarıeroğlu, AK Parti'nin asli unsurunun kadınlar olduğunu söyledi.

"Mücadelemizi sürdüreceğiz"

Bakan Sarıeroğlu, 15 Temmuz gibi bir darbe girişimini başka bir ülkenin yaşaması durumunda ayağa kalkamayacağını ifade ederek, Türkiye'nin böyle bir sürecin arkasından ayağa kalkarak, El Bab'da Fırat Kalkanı Operasyonu'nu yaptığını hatırlattı.

Türkiye'nin terörle uzun yıllar mücadele eden, sıkıntılar çeken bir ülke olduğunu anımsatan Sarıeroğlu, "Bundan sonra da inşallah biz, bir olup, beraber olup, bütün kalbimizle, milletimizden aldığımız güçle hem o terör örgütleriyle, PKK'sı, PYD'si, YPG'si, DEAŞ'ı hem de onların arkasındaki o asıl aktörlerle mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdüreceğiz." dedi.

"Biz, Türkiye'yiz. Biz, güçlü, büyük Türkiye'yiz. Nasıl 15 Temmuz'da bize diz çöktüremedilerse bir daha bundan sonra da diz çöktüremeyecekler." diye konuşan Sarıeroğlu, "Tarihimiz belli. Alparslan'dan gelen, Fatih Sultan Mehmet'e, Osman Gazi'ye uzanan, Mustafa Kemal Atatürk'ten Turgut Özal'a, Necmettin Erbakan'a ve şimdi liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'a kadar kökleri, uzantıları olan bir davanın mensuplarıyız. Güçlü bir tarihe, maziye sahibiz." ifadelerini kullandı.

"1,5 milyon kişiye istihdam sağladık"

 

Türkiye'nin büyümesini, gelişmesini, yatırımlarını da sürdürdüğünü dile getiren Sarıeroğlu, Zeytin Dalı Harekatı'nın yerli ve milli mühimmatlarla yapıldığını anımsattı.

Bakan Sarıeroğlu, son bir yılda 1,5 milyon kişiye ek istihdam sağladıklarını, TBMM'de istihdamla, yeni yatırımlarla ilgili bir paketin olduğunu, konulan hedefler doğrultusunda adımlar atmaya devam ettiklerini söyledi.

"İŞKUR'dan 1 milyon 27 bin kişiye iş"

Bakanlığının her alanda, 81 ile ulaşan faaliyetler yaptığını belirten Sarıeroğlu, İŞKUR'un 2002'de 135 bin kişiyi işe yerleştirmişken, 2017 yılı sonu itibarıyla bu rakamın 1 milyon 27 bin kişiye çıktığını aktardı.

Bu işe yerleşenlerin yüzde 30'unun kadınlardan oluştuğuna dikkati çeken Sarıeroğlu, kadınlara daha çok imkan oluşturmak için çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Sarıeroğlu, 2019'un hem Türkiye hem de dünya açısından önemli olduğuna işaret ederek, 2019'da cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle, devlet ve milletin tam olarak bütünleşeceğini, Türkiye'nin atağa kalkacağını söyledi. Sarıeroğlu, "İnşallah 2019'da açılan yeni kapı sayesinde dostlarımıza güven, düşmanlarımıza da korku salacağımız yeni bir dönem olacak. Aynı zamanda da Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi içerisinde seçilmiş başkan olmasını sağlayacak." diye konuştu.

‘KADINLARIMIZ HER ZAMAN SİYASETE EN ÖNDE OLMALIDIR’

Kongrede konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ise "Öncelikle 'Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan askerlerimize Cenab-ı Allah'tan güç kuvvet vermesini diliyorum. Gazilerimize şifalar diliyorum. Operasyonlarda şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Kongreler demokrasilerimizin şölenidir. Bugünde kadın kollarımız için bir şölen günüdür. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çıkardığı yasalarla ve her fırsatta kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık yapması kadınlara verdiği önemin göstergesidir. Kadınlarımız her zaman siyasete en önde olmalıdır" diye konuştu.

Kongrede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı sinevizyonda gösterildi. Başbakan Binali Yıldırım ve AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam'ın mesajları okundu.

Faaliyet raporlarının sunulduğu kongrede, Hayrunnisa Işık Aydoğan tek aday olarak girdiği kongrede AK Parti Gölbaşı Kadın Kolları Başkanı şeçildi.

 

Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Gölbaşı Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi'ne Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi Seçim İşleri Başkanı Zeynep Gül Yılmaz, AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Hakan Han Özcan,  Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Selim Akceylan, AK Parti Gölbaşı eski İlçe Başkanı Osman Karaaslan ve birçok davetli katıldı.

AK Parti Gölbaşı Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi'ne Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi Seçim İşleri Başkanı Zeynep Gül Yılmaz AK Parti Ankara Milletvekili Nev
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı